Včera se nám podařilo společně s Alkohol.cz a La CASA de la HAVANA vieja výjimečnou akci. Do Česka přijal naše pozvání zakladatel výjimečné rumové společnosti 1423.dk z Dánska a fanoušek jamajských rumů Joshua Singh. Jeho společnost stojí za populárním rumovým kalendářem, sladší řadou Compaňero, ale i za skvělými limitkami S.B.S. Na akci jsme pozvali zásadní osobnosti rumové scény (bohužel ne každý mohl) a aktivní zájemce o tuto degustaci.

Principem celé akce bylo představit zajímavé portfolio 1423.dk i společnost samotnou. Ukázat nadšení a zaujetí Joshuy i jeho týmu ve výrobě rumu a nechat účastníky ochutnat všechny řady jejich rumů. Co jsme tedy měli příležitost ochutnat kromě welcome drinku založeného právě na rumu Companero Extra Anejo 12y 0,7l 54%?

První sada jemnějších, sladších rumů

Jedná se o rumy srozumitelnější, nepříliš komplikované, ale i silnější a těžší. Nicméně i tak se jedná chuťově o vyšší třídu než podobné rumy ve stejné kategorii.

Druhá sada limitek a jamajských rumů

Tato sada již vyžadovala trochu pokročilého rumovníka. Jamajské rumy nejsou pro každého, ale o to krásnější chutě s dlouhým závěrem jsme mohli rozpoznávat.

  • Worthy Park Single Estate Reserve
  • S.B.S. Belize 2005
  • S.B.S. Mauritius 2008
  • a jedno překvapení ve stylu jamajského rumu Hampden Estate v síle 85%!

Byl tu úžasný večer a já osobně jsem byl rád, že podle prvních ohlasů od necelých 30 účastníků se večer všem líbil. Exkurze do 1423.dk se podařilo a spousta lidí zůstala i poté a užila si atmosféru skvělého rumového baru i vynikajících doutníků.

Chtěl bych poděkovat všem účastníkům akce za jejich čas i skvělou atmosféru, kterou nám pomáhali utvořit. Jirkovi Wasserbauerovi, že vytvořil skvělou fotodokumentaci. Samozřejmě i celému týmu La CASA de la HAVANA vieja za skvělý servis (ach ty Painkillery) a hlavně Joshuovi, že si udělal čas. Tak zase někdy u dobrého rumu!

Všechny rumy prezentované na degustaci si můžete zakoupit na Alkohol.cz (SBS na přelomu října a listopadu).

Publikováno: 26. září 2019 Aktualizováno: 17. října 2019
Profilový obrázek
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 0 / 5. Hlasů: 0

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články

Vaše názory

Jeden komentář

  1. Profilový obrázek Nešpor Petr napsal:

    Super chuť absolutní spokojenost špičková kvalita

Napište váš názor