Včera se nám podařilo společně s Alkohol.cz a La CASA de la HAVANA vieja výjimečnou akci. Do Česka přijal naše pozvání zakladatel výjimečné rumové společnosti 1423.dk z Dánska a fanoušek jamajských rumů Joshua Singh. Jeho společnost stojí za populárním rumovým kalendářem, sladší řadou Compaňero, ale i za skvělými limitkami S.B.S. Na akci jsme pozvali zásadní osobnosti rumové scény (bohužel ne každý mohl) a aktivní zájemce o tuto degustaci.

Principem celé akce bylo představit zajímavé portfolio 1423.dk i společnost samotnou. Ukázat nadšení a zaujetí Joshuy i jeho týmu ve výrobě rumu a nechat účastníky ochutnat všechny řady jejich rumů. Co jsme tedy měli příležitost ochutnat kromě welcome drinku založeného právě na rumu Companero Extra Anejo 12y 0,7l 54%?

První sada jemnějších, sladších rumů

Jedná se o rumy srozumitelnější, nepříliš komplikované, ale i silnější a těžší. Nicméně i tak se jedná chuťově o vyšší třídu než podobné rumy ve stejné kategorii.

Druhá sada limitek a jamajských rumů

Tato sada již vyžadovala trochu pokročilého rumovníka. Jamajské rumy nejsou pro každého, ale o to krásnější chutě s dlouhým závěrem jsme mohli rozpoznávat.

  • Worthy Park Single Estate Reserve
  • S.B.S. Belize 2005
  • S.B.S. Mauritius 2008
  • a jedno překvapení ve stylu jamajského rumu Hampden Estate v síle 85%!

Byl tu úžasný večer a já osobně jsem byl rád, že podle prvních ohlasů od necelých 30 účastníků se večer všem líbil. Exkurze do 1423.dk se podařilo a spousta lidí zůstala i poté a užila si atmosféru skvělého rumového baru i vynikajících doutníků.

Chtěl bych poděkovat všem účastníkům akce za jejich čas i skvělou atmosféru, kterou nám pomáhali utvořit. Jirkovi Wasserbauerovi, že vytvořil skvělou fotodokumentaci. Samozřejmě i celému týmu La CASA de la HAVANA vieja za skvělý servis (ach ty Painkillery) a hlavně Joshuovi, že si udělal čas. Tak zase někdy u dobrého rumu!

https://www.instagram.com/p/B21zD_1lCkT/

Všechny rumy prezentované na degustaci si můžete zakoupit na Alkohol.cz (SBS na přelomu října a listopadu).

Info o rumu

Výrobce 1423, Worthy Park Estate
Typ Britský typ, Španělský typ
Typ výroby Melasa, Pot still
Chutě Jemné, Silný, Sladké
Označení Limitovaná edice, XO
Barva Tmavý rum, Zlaté (oro)
Jedinečnost Blend, Single barrel
Staření a stáří Solera
Lokalita , , , ,
Publikováno: 26. září 2019 Aktualizováno: 17. října 2019
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 0 / 5. Hlasů: 0

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články

Vaše názory

Jeden komentář

  1. Nešpor Petr napsal:

    Super chuť absolutní spokojenost špičková kvalita