Bristol Spirits RESERVE Rum of Mauritius – 3. rum rumového kalendáře

Bristol Spirits RESERVE Rum of Mauritius

No, tak po prvních dvou rumech musím přiznat, že jsem narazil na rum, který mi vůbec nechutnal. Je jím Bristol Spirits RESERVE Rum of Mauritius, podle chutě mi trochu přijde že je to agricole (tzv. zemědělský) rum, ale jednoznačné potvrzení této teorie jsem nenašel.

Chuťově mi rum přišel spíše nahořklý s chutí dřeva, kdy se mi po jeho požití zkřivila ústa. Rum díky skladování v sudech z višňového dřeva má chytat jemnou vůni dřeva. No, tohle nebude můj šálek kávy, takže tenhle rum z Mauritia, který se posléze posílá na maceraci do Velké Británie, si nechám ujít. Co jsem našel, tak v Česku se vůbec neprodává. Koupit si ho můžete v zahraničí za 43.50 €, což je cca 1 200 Kč.

 

Pavel Ungr

Jmenuji se Pavel Ungr a už 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Pracuji pro Alkohol.cz. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu. Moje oblíbená značka byla dánská A. H. Riise, ale už se trohu se odslazuji směrem k nedoslazovaným rumům. Naopak nemám rád většinu agricole 🙂

3 komentáře u „Bristol Spirits RESERVE Rum of Mauritius – 3. rum rumového kalendáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *