No, tak po prvních dvou rumech musím přiznat, že jsem narazil na rum, který mi vůbec nechutnal. Je jím Bristol Spirits RESERVE Rum of Mauritius, podle chutě mi trochu přijde že je to agricole (tzv. zemědělský) rum, ale jednoznačné potvrzení této teorie jsem nenašel.

Chuťově mi rum přišel spíše nahořklý s chutí dřeva, kdy se mi po jeho požití zkřivila ústa. Rum díky skladování v sudech z višňového dřeva má chytat jemnou vůni dřeva. No, tohle nebude můj šálek kávy, takže tenhle rum z Mauritia, který se posléze posílá na maceraci do Velké Británie, si nechám ujít. Co jsem našel, tak v Česku se vůbec neprodává. Koupit si ho můžete v zahraničí za 43.50 €, což je cca 1 200 Kč.

 

Publikováno: 3. prosince 2017 Aktualizováno: 14. září 2019
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 0 / 5. Hlasů: 0

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články

Vaše názory

3 komentářů

  1. […] 3. den – nahořklý Bristol Spirits RESERVE Rum of Mauritius […]

  2. […] hořká whisky a lépe voní, než chutná. Teda alespoň mě. Ale určitě byl lepší, než ten včerejší a má překrásnou […]

  3. […] 3. den – nahořklý Bristol Spirits RESERVE Rum of Mauritius […]