Domain de Severin XO – 4. rum rumového kalendáře

Domain de Severin XO

No, asi nějaká zahořklá sezóna nebo co. Dnešní Domain de Severin XO je tu zase s nahořklou chutí a bohužel ani dnes to není můj šálek kávy. Chutná podobně jak nakouřená hořká whisky a lépe voní, než chutná. Teda alespoň mně. Ale určitě byl lepší, než ten včerejší a má překrásnou barvu.

Většina rumu z oblasti Domaine de Séverin se prodává pro bílé agricole rumy a pouze tenhle se nechává řádně dozrát 6. let v sudech po bourbonu. Odborníci tvrdí, že vůni a chuti dominuje vanilka, banán, skořice, stopy hnědého cukru, v zakončení je suchý, hřejivý s tony koření. Já tedy cítil hlavně tu hořkou suchost. Ale co mu nelze upřít je hodně zajímavé postupné střídání chutí až do hořkého závěru. Můj oblíbenec to nebude, ale kdo má rád hořké chutě, ten to určitě ocení.

V Česku si tuhle krásnou láhev můžete koupit za cca 1 500 Kč třeba na Heuréce:


Domaine de Severin XO 0,7 l lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do Kč
(Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Pavel Ungr

Jmenuji se Pavel Ungr a už 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Pracuji pro Alkohol.cz. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu. Moje oblíbená značka byla dánská A. H. Riise, ale už se trohu se odslazuji směrem k nedoslazovaným rumům. Naopak nemám rád většinu agricole 🙂

2 komentáře u „Domain de Severin XO – 4. rum rumového kalendáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *