Novinka pro fanoušky smetanových krémů na bázi rumu. Vlastně bylo překvapující, že to Bumbu Rum neudělal vzhledem ke svým produktům dříve. Na trh přichází 15 % Bumbu Cream.

O likéru

Bumbu Cream je 15 % smetanový likér jehož základem tvoří rum z Panamy, který zraje až 18 let v sudech po bourbonu a dalších šest měsíců v sudech po sherry. Rum pro tento likér byl vyroben ze šťávy cukrové třtiny vypěstované na Barbadosu, Belize, Brazílii, Kostarice, Dominikánské republice, El Salvadoru, Guyaně a Hondurasu. K němu se přidává smetana a koření, jako chai, kokos a skořice.

Láhev

Jestli někde Bumbu Cream předčí své konkurenty, tak je to bez diskuse láhev. Drží si klasický tvar ostatních Bumbu lahví a přidává krásnou, čistou bílou s mohutným zlatým křížem a zlatou zátkou. Krásně vypadá, krásně se drží a věřím, že i celá série (průhledná, černá a bílá) bude nádherně vypadat.

Chuť likéru

Vůně je sladká a je hodně cítit po kokosu a masale Chai. Barva je stejná jako všechny rumové likéry, tedy světle hnědá. V chuti je samozřejmě velmi sladký – jak má smetanový likér být. V chuti krom již zmíněného kokosu, a chai cítíte velmi, velmi silně skořici. Moje žena má skořici velmi ráda a je z chuti Bumbu nadšená.

Cena

Bumbu Rum Cream stojí necelých 800 Kč a je bezkonkurenčně nejdražší z rumových smetanových likérů u nás na trhu. Zda chuť a zážitek za to stojí nechám na posouzení čtenáře této recenze. Věřím, že opravdové fanoušky potěší a ti váhat nebudou. Koupit si ho můžete za 777 Kč již nyní. Oficiální prodej se spouští od pondělí.

Info o rumu

Výrobce Bumbu
Typ Rumové smetanové likéry
Typ výroby Column still, Melasa
Chutě Sladké
Jedinečnost Blend
Staření a stáří 18y
Lokalita
Láhev k recenzi dodal
Jiří Zouhar, Dios Trading
Publikováno: 24. ledna 2021 Aktualizováno: 17. listopadu 2022
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Hlasů: 4

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články