Pokud jsou některé rumy typickými známými značkami svého stylu tak pro agricole to bude (krom jiných) zajisté Clement. 40 % rum z Martiniku, který dozrává v sudech z francouzského dubu. Za vznikem značky Clement stojí Homère Clément, který na vrcholu třtinové krize (kvůli řepnému cukru/třtině) odkoupil jednu z nejlepších cukrových plantáží a po vzoru francouzských destilerií začal z čerstvé třtinové šťávy destilovat rum, agricole rum. Pro dnešní Select Barrel master blendeři Clément pečlivě vybírali sudy, které dodali přirozenou sladkost a výraznou vůni.

Vůně

Vůně je jemná, ale intenzivní v které znalci poznají rum ze šťávy nikoliv melasy, bude cítit zejména vanilku ale francouzskou čerstvost, tolik typickou pro rumy z francouzských kolonií.

Chuť

Silná vůně a chuť vanilky a intenzivní dřevitost jsou skloubeny do geniální chuti agricole rumu, který může být příjemný i pro lidi, co agricole nepijí.

Cena a dostupnost

Tento úžasný rum si můžete koupit za neuvěřitelných 790 Kč.

Pokud nemáte vlastní web a chcete tento rum z rumového kalendáře (pozor, dá se ještě koupit) hodnotit, může to udělat přímo na webu Alkohol.cz nebo se podělte o názor v největší československé skupině pro fanoušky rumů Rum CZ SK. Doporučuji také sledovat hashtag #24daysofrum a #24daysofrum2019.

Info o rumu

Výrobce 1423, Banks DIH, Clement
Typ Agricole
Typ výroby Column still
Chutě Hořké, Jemné
Balení Degustační adventní alkoholové/rumové kalendáře
Jedinečnost Blend
Lokalita
Publikováno: 16. prosince 2019 Aktualizováno: 16. prosince 2019
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Hlasů: 8

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články

Vaše názory

Jeden komentář