Hodnocení

86 %
Lokalita
Chutě Aromatické, Silný
Síla 69,3 %

Letos poprvé má i klubový kalendář i česká skupina Rum Friendly Club. A na 11. startovní pozici jejich epesního výběru je nezávislý plnič CDI (Compagnie Des Indes) a to zrovna s rumem z Guyany.

Jedná se o 12 letý melasový rum z destilérie Demerara (Port Mourant) z Guyany v síle 55,9 %, destilovaný v kolnách a stařený v Evropě, plnění speciálně pro Dánsko.

Rum voní po banánech, polských a pražených a v chuti se objevují zemité, spálené a sušené datle. Velmi komplexní a vyladěný rum, která sílou a komplexitou nešetří a značka CDI je zárukou zajímavého plnění. Bylo vydáno 232 lahví v sudové síle. Nejčastěji seženete (v zahraničí) za cenu okolo 2 500 Kč a na Rum-X aplikaci má hodnocení 84 ze 100. Oprávněně.

Info o rumu

Výrobce Compagnie des Indes
Typ Britský typ
Typ výroby Column still, Melasa
Chutě Aromatické, Silný
Označení Limitovaná edice, Overproof
Barva Zlaté (oro)
Balení Degustační adventní alkoholové/rumové kalendáře, Krabice
Síla 69,3 %
Staření a stáří 11y, Sudy po bourbonu
Lokalita
Rumový kalendář Rum Friendly Club 2022
Publikováno: 11. prosince 2022 Aktualizováno: 11. prosince 2022
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Hlasů: 5

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články