Na dnešní den jsem čekal dlouho. Po roce je zase 1. prosince a přichází maratón 24 ochutnávek z rumového kalendáře. Budu ochutnávat zase každý den a napíšu vám něco o degustovaném rumu a moje postřehy. Tak hurá na rum!

Dictador 20y se destiluje kombinaci dvou zařízení – tradičních měděných alembicích a moderních ocelových kolonách. Zraje metodou Solera a fermentuje se ze zahuštěného medu z panenského cukru v sudech po sherry. 

Chuť Dictador 20y

Podle popisků výrobce bychom měli cítit jemný karamel, vanilko a lehce nakouřený med. Také trochu kávy a samozřejmě dubové sudy. Rum má barvu tmavého medu.

A jak mi chutnal? Není špatný, je sice docela silný (štiplavost zůstává i po vypití) a vůně mě nezaujala. Je hodně suchá, ale chuť čokolády a karamelu rozhodně zaujala, závěr byl ale lehounce nahořklý. Dokážu si ho představit jako rum na melancholický večer a pil bych ho asi jako whisky. Svou kvalitu bezpochyby má, ale není to vyloženě bombastický zážitek. Dávám 6 z 10.

Pokud chcete hodnotit tento rum, tak můžete přímo na stránkách Alkohol.cz:

Celou láhev si můžete koupit třeba na Alkohol.cz za férových 1 320 Kč – mají jen 5 lahví.

Publikováno: 1. prosince 2018 Aktualizováno: 17. května 2020
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 0 / 5. Hlasů: 0

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články

Vaše názory

3 komentářů

  1. […] 1. den – silný a sladký rum Dictador 20y z Kolumbie […]

  2. Kobalt napsal:

    Tenhle Dictador mě tedy hodně zklamal, kořenitý a nahořklý. Začátek špatný

  3. […] 1. den – silný a sladký rum Dictador 20y z Kolumbie […]