Dictador

Španěl Severo Arango y Ferro přijel na konci 18. století do dnešní Kolumbie s cílem zefektivnit výběr daní v této španělské kolonii. Díky své důraznosti a silné povaze se setkal s úspěchem a záhy se mu začalo přezdívat Dictador. Jelikož v tehdejší Kolumbii byl tehdy alkohol z cukrové třtiny používán jako měna, Severo se těmto nápojům nemohl vyhnout a lze říct, že Severovo setkání s rumem byla láska na první ochutnání. Severo začal s rumy obchodovat. O zhruba 200 let později pak byla Severovým prapravnukem založena značka Dictador, která za své rumy dodnes nasbírala přes 50 mezinárodních ocenění.

Kolumbie je díky své geografické poloze jedním z největších producentů cukrové třtiny. Zejména oblast okolo města Cartagena, odkud třtina pro rumy Dictador pochází, je známá, jelikož zde se cukrová třtina začala pěstovat úplně poprvé v Jižní Americe.

Rumy Dictador jsou vyráběny buď z třtinového medu, který jim dává kromě bohaté chuti také specifickou tmavou barvu, nebo vznikají systémem zrání solera, kdy se sudy s rumem postupně vrství na sebe (nejčastěji s odstupem jednoho roku) a výsledný rum vzniká smícháním rumů z různých sudů a tedy různého stáří. Dictador má ve své nabídce také několik speciálních edic. Ať už se jedná o edici Best Of nebo 2 Masters, rumů vznikne pokaždé velmi omezené množství a jejich hodnota je tedy vysoká.

Nakupte si rumy Dictador!

Nejčtěnější článek za posledního půl roku

Jak podařily Dictadory XO Insolent a Perpetual?

Přečíst článek
Jak podařily Dictadory XO Insolent a Perpetual?    

Jak podařily Dictadory XO Insolent a Perpetual?

Přiznám se, že ze skupiny sladkých rumů mám k Dictadoru XO stejnou slabost jako k rumům Dos Maderas. Ochutnával jsem je na několika akcích, před časem jsem i zakoupil domů a nyní jsem uvítal možnost o těchto XO dvojčatech napsat recenzi. Pokud vás zajímá něco o značce Dictador, mrkněte na stránku o Dictadoru.

Číst dále
Dictador Best of Vintage 1966 – jak chutná 50 let stará limitka?    

Dictador Best of Vintage 1966 – jak chutná 50 let stará limitka?

Díky skvělé rumové komunitě jsem měl možnost ochutnat velmi zajímavý rum od Dictadoru, který je dostupný jen ve Švýcarsku v počtu 300 lahví. Láhev je klasická jako známe z jiný sérií Best of (směs historických sudů a vzácných rumů – dle Dictadoru). Pojďme se nyní podívat na to, co činí tento rum zajímavým.

Číst dále
Rumová degustace na firemním večírku    

Rumová degustace na firemním večírku

Včera jsem prováděl řízenou rumovou degustaci na společném firemním večírku firem AW-dev, SEOloger a GetFound. Protože účastníci měli zájem o seznam rumů, níže jsem jejich seznam s odkazy sepsal.

Číst dále