Letos prolétlo rumovým světem haló v podobě rumu Masskara. Přesněji tzv. “limitovaná edice” Don Papa Masskara, tedy rum který byl vytvořen na počest nejdivočejší party na Filipínách na ostrově Negros, která se jmenuje právě Masskara (přezdívá se ji Smile party – Oslava úsměvů). Tubu navrhl Olaf Hajek, ilustrace na tubě znázorňuje revolucionáře Papu Isia pod extravagantní maskou festivalu plného hudby, tance a barev … a masek. Do finální podoby tuto ilustraci převedlo studio Stranger & Stranger (mají na triku třeba i design láhev Kraken).

Ovšem pozor je Don Papa Masskara a Don Papa Masskara. V Česku se prodává edice, kdy je Masskara tubě jen běžná láhev Don Papa.

Výsledek obrázku pro don papa masskara
Obrázek převzat z GastroKlub.cz

Ale ve Francii se prodává i opravdová láhev Masskara. Tuto edici distribuuje od 1. října 2018 ve Francii společnost Dugas jen pro předem určené sítě obchodních domů jako je Carrefour, Auchan, Monoprix a Système U.

Photo Rayon nápoje
Zdroj: (c) Rayon Boissons

Zelená Masskara je určena výhradě pro francouzský trh, a to specificky pro velké řetězce, velmi pravděpodobně nebude nikdy u nás k dostání, jedná se o „nižší“ a levnější verzi než je klasický sedmiletý Don Papa, doba staření je kratší. Brand ambasador Don Papa

Don Papa i Don Papa Masskara je rum z ostrova Negros Occidental, kde zraje amerických dubových sudech po bourbonu v podhůří Mount Kanlaon.

V čem je Masskara jiná?

Podle oficiální etikety obohatili klasický rum Don Papa vmícháváním bez macerace či procesu při destilaclokálních ingrediencí, konkrétně medem z kanlaonského lesa na ostrově Negros, typicky filipínské odrůdy citronu Calamondin a filipínských feferonek Siling Labuyo.

Chuť rumu Masskara

Masskara je mnohem sladší a výrazně medová. Vlastně mi hodně připomíná medovinu … a přiznám se, že i když mám sladké rumy rád, tohle je na mne už moc. Naopak moje žena si tuto láhev velmi oblíbila. Chuťově mi připomíná elixíry i když má poctivých 40 %.

Limitovaná edice?

Ano, najdeme informace o tom, že se jedná o limitovanou edici, ale společnost Dugas Masskaru plánuje mít v supermarketech dostupnou jak pro rok 2018 i pro rok 2019. Což signalizuje, že se jedná spíše o celoplošně šířenou edici ( za nižší cenu) podobně jako je klasická edice Don Papa, než o limitovanou edici.

Kde Don Papa Masskara koupit?

Jak jsem už psal, Masskara je – zatím – určená pro distribuci ve francouzských obchodních řetězcích a oficiálně se u nás koupit nedá. Můžete se buď spokojit jen s tubou Masskara a běžnou lahví Don Papa (necelých 1 000 Kč) nebo si koupit poctivou Don Papa Masskara například z Alkohol.cz.

Tak jako tak, ať vám chutná!

Zdroj:

Info o rumu

Výrobce Don Papa
Typ Španělský typ
Chutě Aromatické, Sladké
Barva Tmavý rum
Lokalita
Publikováno: 30. prosince 2018 Aktualizováno: 18. listopadu 2022
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 5 / 5. Hlasů: 2

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články

Vaše názory

4 komentářů

  1. […] Recenze rumu Don Papa Masskara na RumRocku ➡️ […]

  2. […] alkohol na světě. Nejoblíbenější rumy jsou už několik let dle Heuréka.cz jsou Diplomatico, Don Papa (překvapení!) a Legendario – vyberte si ten váš […]

  3. […] takže lze opět očekávat podobné Don Papa šílenství jako v případě Sherry Casku, Masskary nebo Rare […]

  4. […] Chuť ve velké části kopíruje vůni, takže cítíme tóny vanilky, medu a tropického ovoce. Přijde mi, že je to něco mezi klasickou Don Papou 7y a Masskarou. […]