10. října se začala prodávat nová limitovaná edice rumu Don Papa. Na Rumfestu v Berlíně jsme ji mohli vidět a ochutnat.

Don Papa Sevillana Cask Finish

O rumu

40% blend rumů mezi 4 a 12 lety, destilovaný ze 100 % cukrové třtiny na ostrově Negros, v palírně Occidental a stařený v sudech z amerického dubu po bourbonu. Doba zrání zahrnuje také tři roky ve dvou různých typech španělských sudů: sudy oloroso Sherry a Andalusian Vino de Naranja (oranžové víno).

https://www.instagram.com/p/B3bsY8bHfT1/

Za vznikem tohoto rumu stojí inspirace obchodní trasy Galilaon z Manily do Acapulca, která spojovala v 18. století Španělsko s Filipínami (přes Mexiko).

“Inspired by the oranges of Seville, our latest offering is a unique and wonderful blend of Sherry, oranges and Filipino rum. Bursting with flavours of fragrant citrus, salted caramel and a subtle hint of oak and with a smooth, long and tangy finish, this premium unfiltered rum is best enjoyed neat as a smooth and refreshing late summer and autumnal sipper.” Matthias Cadeac D’Arbaud, globální brand ambassador Don Papa

Láhev

Láhev má klasický Don Papa design na jaký jsme zvyklí a máme ho rádi, tentokrát laděný do oranžových tónů. K lahvi patří i stejnobarevná tuba, takže se nemusíte bát, že se bude opakovat případ Masskary, kdy byla láhev jen bez tuby.

Barva rumu Don Papa Sevillana Cask Finish

Vůně a chuť

Rum není pocitově příliš sladký, ale chuťově mě přijde nevýrazný, jako by mu něco chybělo. Něco mezi Rare Caskem (který mi nechutnal) a Sherry Caskem (který mi chutnal) s jemnou příchutí pomerančů. Dle oficiálních zdrojů by mělo jít o chuť citrusů a slaného karamelu.

Komu chutnal Rare Cask nebo Sherry Cask, ten si jistě pochutná.

Cena a dostupnost

Podle prvních informací se cena měla pohybovat okolo £70 (US$86) za 700 ml láhev. Pro Francii (nejzajímavější trh pro Don Papa) bylo k dispozici 500 lahví, pro Česko pouze 300 lahví. Celkově mělo být 9 000 lahví. Oficiální distributor lahve nepustil do běžného prodeje, prodával si je sám. 100 lahví jste si si mohli koupit na e-shopu Warehouse1 a zbytek pouze fyzicky v kamenném obchodě Warehouse #1 za cca 2 280 Kč. Ty byl však v půlce listopadu zcela vyprodány.

Jediným způsob jak to koupit pohodlně v Česku je web Francie24, kde si tento unikátní rum můžete koupit za cenu 3 500 Kč (nebo si udělat výlet do Francie :-P).

PS: Cena jde nahoru, jak je vidět na Heuréce, takže lze opět očekávat podobné Don Papa šílenství jako v případě Sherry Casku, Masskary nebo Rare Casku:

Sklady se pomalu vyprazdňují, ale čert ví, jestli nepřijde Second Batch jako v případě Rare Casku.

Info o rumu

Výrobce Don Papa
Typ Španělský typ
Typ výroby Melasa
Označení Limitovaná edice
Barva Zlaté (oro)
Jedinečnost Blend
Lokalita
Publikováno: 18. listopadu 2019 Aktualizováno: 19. listopadu 2019
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 3.9 / 5. Hlasů: 9

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články

Vaše názory

2 komentářů

  1. […] mě zaujalo nové SBS od 1423, se zájmem jsem ochutnal novou Don Papu, Don Q, St. James XO a Cuvée a několik dalších rumů a míchaných drinků (celkově cca 15 […]

  2. […] Další recenzované Don Papa rumy zde na webu: Don Papa Masskara, Don Papa Sevillana Cask. […]