Don Q Aňejo – 6. rum rumového kalendáře

Don Q Aňejo

Zdá se, že si mne rumový kalendář chce udobřit, takže mi sází teď jen ty chutnější rumy. A portorický Don Q Aňejo, který je mixem několika rumů si mou pochvalu rozhodně zaslouží.

Je totiž mixem 9 až 15 letých rumů a zároveň dlouhohrajících rumů (až 50 let!). Je hodně oceňovaný (Posledním oceněním je dvojité zlato z Beverly Hills spirits awards.) a je hlavním produktem destilérie Don Q. Barvou připomíná med nebo světlejší karamel a v chuti se připravte na citrusy. Jo a není to žádné béčko, je to docela silný rum. V Česku se dá koupit za bratru 1 600 Kč a láhev je krásná :-).


Pavel Ungr

Jmenuji se Pavel Ungr a už 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Pracuji pro Alkohol.cz. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu. Moje oblíbená značka byla dánská A. H. Riise, ale už se trohu se odslazuji směrem k nedoslazovaným rumům. Naopak nemám rád většinu agricole 🙂

1 komentář u „Don Q Aňejo – 6. rum rumového kalendáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *