Hodnocení

74 %
Lokalita
Chutě Aromatické, Jemné, Kořeněné
Síla 40 %

23. rumem rumového kalendáře je pro mě zcela neznámá značka J. Gow ze Skotska. Pojďme na to.

J. Gow Spiced Rum je skotský ostrovní rum, který se destiluje a zraje na malém ostrově Lamb Holm ve Skotsku na souostroví Orkneje pár metrů od zátoky a v plechové boudě.. Název rumu J. Gow je inspirován pirátem Hojnem Gowem. Údajně se při jeho popravě, poprvé utrhl provaz.

Suchý rum ve destilovaný kotlích (pot-still) a doslazovaný méně než 5 g cukru na litr s karamelem a kořením z celého světa, včetně dvou tajných ingrediencí pěstovaných na Orknejích. Rum kvasí 5 až 14 dní v našem 2000 litrovém fermentoru s řízenou teplotou a 2000 litrovém sudu. Rum je fermentován na obsah alkoholu kolem 8 %, který je následně destilován na obsah alkoholu kolem 30 %. Tento odleželý melasový výpal se pak vrací do destilačního kotle k závěrečné destilaci. Společnost J. Gow vyrábí celou řadu rumových stylů, přičemž používá různé techniky kvašení s různým podílem zpětného kvašení. Zaměřuje se především na těžší, plnější rumy. Sudy se ukládají ke staření každý rok. Na trh je uvolňuje až tehdy, když tým cítí, že je připraven a chutná tak, jak má.

Světle zlatavá barva vás ve vůni přivítá jemnými citrusové tóny se zázvorem. Chuť zázvoru a hlavně skořice a střední závěr chuti. Není to můj šálek rumu, jý ty spiced rumy prostě nemusím, ale myslím, že k vánocům se hodí.

Info o rumu

Výrobce John Gow
Typ Britský typ
Typ výroby Melasa, Pot still
Chutě Aromatické, Jemné, Kořeněné
Označení Spiced
Barva Zlaté (oro)
Jedinečnost Blend
Síla 40 %
Lokalita
Rumový adventní kalendář 1423.dk 2022
Publikováno: 23. prosince 2022 Aktualizováno: 23. prosince 2022
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 1.9 / 5. Hlasů: 9

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články