Tohle je nepálský rum, který nese své jméno po legendární dýce Khukri. Tento vysokohorský 42,8 % rum získal zlatou medaili na International Cane Spirits Festival & Tasting Competition v roce 2002 a také zlatou medaili na International Rum Festival in 2002. V Nepálu si ho prý v zimě rádi dávají i s horkou vodou na způsob grogu. Nepál Distilleries Limited, která byla založena v roce 1959, se nachází v oblasti Balaju v Kathmandu přibližně 4300 metrů nad mořem.

Výroba rumu

Pro výrobu se používá pramenitá voda z Himalájských pramenů. Rum se destiluje nejdříve v klasických kotlících, později v kolonách. Po destilaci leží 8 měsíců v opálených dřevěných kádích. Je populární jeho zajímavá verze Coronation (cca 900 Kč), která se prodává v lahvích podobné právě zmiňované dýce:

Coronation Khukri XXX knife design gift box aged rum of Nepal 42,8% vol. 0.375 l

Vůně

Ve vůni cítíme kořeněné aroma s bylinkami a dřevitostí, ale je to stále sladká vůně.

Chuť

Chutná trochu jako bylinné likéry typu Becherovky a podobně pálí, docela bych mu věřil silně léčivé účinky 🙂 Závěr je docela dlouhý a bylinný.

Cena a dostupnost

Tento rum u nás není v prodeji. Není to můj typický šálek kávy, ale jsme rád, že jsem ho ochutnal.


Pokud nemáte vlastní web a chcete tento rum z rumového kalendáře (pozor, dá se ještě koupit) hodnotit, může to udělat přímo na webu Alkohol.cz nebo se podělte o názor v největší československé skupině pro fanoušky rumů Rum CZ SK. Doporučuji také sledovat hashtag #24daysofrum a #24daysofrum2019.

Info o rumu

Výrobce 1423
Typ výroby Column still, Melasa
Chutě Aromatické, Hořké, Kořeněné
Balení Degustační adventní alkoholové/rumové kalendáře
Jedinečnost Blend
Lokalita
Publikováno: 19. prosince 2019 Aktualizováno: 19. prosince 2019
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Hlasů: 8

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články

Vaše názory

Jeden komentář