Na Slovensku se objevil nový rum, jedná se o osmiletý blend panamských rumů, který pro Separa jako reklamu na jeho aktivitu (merch) připravil Don Pancho a Carlos Esquivel.

„Je to 8 rokov zretý rum, takže žiadne ho*ná. Z času na čas by sme chceli robiť limitky s inými príchuťami, receptúrami, chuťami a podobne. … Sú to tri roky práce, hľadania kontaktov, čo majú kontakty, aby sme sa dostali až na samotný vrchol rumového priemyslu … Rum, ktorý je za mňa reálne dokonalý..“Separ

Jak už tu zaznělo – jedná se o osmiletý rum za 29,90 Euro tedy rum za 700 – 800 Kč. Rum zjevně z jednoho menšího sudu, stařený po bourbonu. Rum jsem nepil, ale podle známých informací se jedná o běžný blend z Panamy za běžnou cenu stařený v běžném sudu, tedy zjevně nic výjimečného jak si Separ myslí. Ale protože se jedná o merch, fanoušci byli jistě nadšení. Nebude to nejspíše rum pro rumové fanoušky.

Kdo je Separ?

Michael Kmeť, známý pod uměleckým jménem Separ a nebo Monsignor Separ, je slovenský raper a jedním ze zakladatelů bratislavské hip-hopové skupiny DMS a bývalý člen nezávislého labelu Gramo Rokkaz.Wikipedia

Info o rumu

Typ Španělský typ
Typ výroby Column still, Melasa
Barva Zlaté (oro)
Jedinečnost Blend
Síla 42 %
Staření a stáří 8 y, Sudy po bourbonu
Lokalita
Publikováno: 16. října 2022 Aktualizováno: 16. října 2022
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 2.3 / 5. Hlasů: 3

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články