Po nepříliš povedeném začátku jedeme dnes dál. Dnešní rum pochází z karibského ostrova Mauricius, odkud jsou známé agricole rumy. Vy co čtete mé recenze delší dobu už víte, že agricole rumy mě moc nechutnají. Tento rum je single estate, což znamená, že pochází z jedné oblasti. Není ani míšený a dochucovaný a je to rum, který si zaslouží slovo přírodní.

Výrobce Grays Inc.Ltd, Pamplemousses, Mauritius. Zakladatel palírny Dr Pierre Charles François Harel v roce 1852 vyvinul do dnes používanou unikátní metodu výroby toho rumu. K výrobě se používá nejlepší cukrová třtina z nejlepších, výhradně z Plantage Pamplemousses Garden Estate.Zdroj: Heureka.cz

Chuť New Grove Old Tradition

Oficiální zdroje doporučují rum otevřít a nechat ho chvíli dýchat před degustací. Měli byste cítit chutě jako sušené ovoce, marmeládu, tabák a vanilku.

Mě osobně voní opravdu po ovoci a alkoholová vůně není tak silná, ale připomíná mi koňak. Chuť … no … jak to říct kulantně. Pil jsem již lepší rumy. Rum je to silný a jeho hořký ocas mě tedy vůbec nesedí. V chuti ovoce rozeznávám, ale spíše už ve fázi kdy začíná hnít a kvasit 🙂 Jakoby to snad byl agricole rum. Inu Mauritius přátelé, toho se nezbavíme.

Asi pak už nepřekvapí hodnocení na rumratings jen 6,1/10.

Ocenění

  • Zlatá medaile na German rum festival 2017
  • Stříbrná medaile na Madrid rum festival 2014
  • Stříbrná medaile na International Spirit Competition 2014
  • Zlatá medaile na Concours Mondial de Bruxelles 2014
  • Zlatá medaile na Madrid Rum Festival 2013
new-grove-old-tradition-8y-o

Pokud chcete hodnotit tento rum, tak můžete přímo na stránkách Alkohol.cz:

Ani tento rum není moc drahý, v Česku si ho můžete koupit od 700 Kč.

Publikováno: 4. prosince 2018 Aktualizováno: 14. září 2019
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 0 / 5. Hlasů: 0

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články

Vaše názory

2 komentářů

  1. […] 3. den – nahořklý New Grove Old Tradition 8y […]

  2. […] 3. den – nahořklý New Grove Old Tradition 8y […]