New Grove

Historie rumů New Grove sahá do poloviny 19. století. V roce 1952 Dr. Pierre Harel vyvinul na Mauriciu, tehdejší francouzské kolonii, koncept lokální destilace, kdy veškeré suroviny pochází z malé a kontrolované oblasti a mohou tak poskytnout výrobek té nejvyšší kvality. Tuto koncepci si značka New Grove udržuje dodnes a nabízí tak rumy pro opravdové labužníky, kteří řádně ocení chuťovou dokonalost rumů New Grove.

Cukrová třtina se pěstuje na pozemcích o rozloze 6 000 hektarů na severní části ostrova Mauricius. Ta je po sklizni zpracována v jedné z nejmodernějších cukráren na ostrově a její melasa je poté destilována. Před procesem zrání má rum 65 % alkoholu. Všechny rumy zrají po dobu minimálně 10-18 měsíců v sudech z francouzského dubu z oblasti Limousin. V nabídce New Grove jsou však i rumy, které zrají výrazně déle, například 8 let.

Nakupte si rumy New Grove!

Recenze: New Grove Bourbon Cask    

Recenze: New Grove Bourbon Cask

Tento rum byl představou palírnou Grays v roce 2003. New Grove Bourbon Cask je rum vyrobený z melasy z cukrové třtiny, kterou si pěstují na vlastních plantážích. Rum je destilován kolonovou metodou a následně stařen v panenských sudech z amerického dubu a následně ve starších dubových sudech po bourbonu.

Číst dále
Equiano rum – most mezi Karibikem a Afrikou    

Equiano rum – most mezi Karibikem a Afrikou

Ano čtete správně. Equiano rum je 100 % autentický melasový rum, který spojuje typickou chuť Karibiku a Afriky. O vznik tohoto rumu se zasloužily dvě obrovské ikony světa rumu Richard Seale a Ian Burrell. Unikátní blend nedoslazoveného rumu z Barbadosu a Mauritia symbolizuje unikátní spojení dvou světů – západu a východu a vznikl tak zcela […]

Číst dále
New Grove Old Tradition 8y – 3. rum rumového kalendáře 2018    

New Grove Old Tradition 8y – 3. rum rumového kalendáře 2018

Po nepříliš povedeném začátku jedeme dnes dál. Dnešní rum pochází z karibského ostrova Mauricius, odkud jsou známé agricole rumy. Vy co čtete mé recenze delší dobu už víte, že agricole rumy mě moc nechutnají. Tento rum je single estate, což znamená, že pochází z jedné oblasti. Není ani míšený a dochucovaný a je to rum, […]

Číst dále