New Grove

Historie rumů New Grove sahá do poloviny 19. století. V roce 1952 Dr. Pierre Harel vyvinul na Mauriciu, tehdejší francouzské kolonii, koncept lokální destilace, kdy veškeré suroviny pochází z malé a kontrolované oblasti a mohou tak poskytnout výrobek té nejvyšší kvality. Tuto koncepci si značka New Grove udržuje dodnes a nabízí tak rumy pro opravdové labužníky, kteří řádně ocení chuťovou dokonalost rumů New Grove.

Cukrová třtina se pěstuje na pozemcích o rozloze 6 000 hektarů na severní části ostrova Mauricius. Ta je po sklizni zpracována v jedné z nejmodernějších cukráren na ostrově a její melasa je poté destilována. Před procesem zrání má rum 65 % alkoholu. Všechny rumy zrají po dobu minimálně 10-18 měsíců v sudech z francouzského dubu z oblasti Limousin. V nabídce New Grove jsou však i rumy, které zrají výrazně déle, například 8 let.

Nakupte si rumy New Grove!

Nejčtěnější článek za posledního půl roku

Destilérie Gray’s na Mauritiu

Přečíst článek
Destilérie Gray’s na Mauritiu    

Destilérie Gray’s na Mauritiu

Na přelomu února a března 2023 jsme navštívili s partou rum geeků Mauritius a navštívili jsme všechny jeho destilérie a z těchto návštěv vznikly články na tomto webu. Jako druhá v pořadí nás čekala destilérie Gray’s, největší na ostrově, a my jsme měli výjimečnou příležitost ji vidět a přinést vám unikátní poznatky.

Číst dále
Recenze: New Grove Bourbon Cask    

Recenze: New Grove Bourbon Cask

Tento rum byl představou palírnou Grays v roce 2003. New Grove Bourbon Cask je rum vyrobený z melasy z cukrové třtiny, kterou si pěstují na vlastních plantážích. Rum je destilován kolonovou metodou a následně stařen v panenských sudech z amerického dubu a následně ve starších dubových sudech po bourbonu.

Číst dále
Equiano rum – most mezi Karibikem a Afrikou    

Equiano rum – most mezi Karibikem a Afrikou

Ano čtete správně. Equiano rum je 100 % autentický melasový rum, který spojuje typickou chuť Karibiku a Afriky. O vznik tohoto rumu se zasloužily dvě obrovské ikony světa rumu Richard Seale a Ian Burrell. Unikátní blend nedoslazoveného rumu z Barbadosu a Mauritia symbolizuje unikátní spojení dvou světů – západu a východu a vznikl tak zcela […]

Číst dále
New Grove Old Tradition 8y – 3. rum rumového kalendáře 2018    

New Grove Old Tradition 8y – 3. rum rumového kalendáře 2018

Po nepříliš povedeném začátku jedeme dnes dál. Dnešní rum pochází z karibského ostrova Mauricius, odkud jsou známé agricole rumy. Vy co čtete mé recenze delší dobu už víte, že agricole rumy mě moc nechutnají. Tento rum je single estate, což znamená, že pochází z jedné oblasti. Není ani míšený a dochucovaný a je to rum, […]

Číst dále