Dnes jsem se pustil do do dalšího nového rumu Plantation. Láhev vypadá, jak už jsme u Plantation zvyklí, velmi hezky opět se symbolikou fauny a flóry z Barbadosu. Pro rok 2020 je téma designu lahví Ptactvo ráje (Birds of Paradise) a proto na krabici i etiketě najdeme hnědého pelikána symbol Barbadosu.

O rumu

Jedná se o 51,1 % melasový rum v limitované edici. Destilace probíhala v destilérii West Indies Rum Distillery na Barbadosu v kolonách tzv. Gregg Farm Pot Still (kotle) v roce 2011 a fermentace probíhala 72 hodin.

Rum společně vybírali master blender Plantation Alexander Gabriel a Don Benn.

Tento rum, jak už jsme u Plantation zvykl,í si uživá double aging, tedy zraje 4,5 roku na Barbadosu v 200 litrových dubových sudech po bourbonu a poté opět 4,5 roku koňakových 300 litrových sudech Maison Ferrand (v regionu Cognac) z francouzského dubu ve Francii. V rumu najdeme 0 – 0,1 % g cukru na litr.

Rum ve sklenici

Rum ve sklenici je do zlatova, velmi příjemná barva. tekutina se chová velmi lehce, rychle stéká po sklenici.

Vůně je velmi zajímavá a bohatá, krom dřeva můžete cítit koření, zejména skořice, zázvor a trochu pepře. Najdeme i ovocné tóny rozinek, citrusů a mandlí.

Chuť plynule naváže na vůni rozinek a vlašských ořechů, ale není příliš výrazná. Závěr nás zachytí čokoládou, karamelem a vanilkou a citrónovou trávou.

Závěr

Je to rum spíše pro středně pokročilé fanoušky rumů. Začátečník by asi neocenil poměr ceny a výkonu a pro experta by nebyl dostatečně zajímavý Prodej by měl začít v Česku od 26. října a pro Česko je k dispozici 456 lahví. Cena se pohybuje do 1 300 Kč.

PLANTATION BARBADOS L.E 2011 51,1% 0,7 l lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Info o rumu

Výrobce Britský typ, Column still, Esterové, Krabice, Limitovaná edice, Melasa, Plantation Rum, Pot still, Suché rumy, Sudy po bourbonu, Zlaté (oro)
Typ Britský typ, Column still, Esterové, Krabice, Limitovaná edice, Melasa, Plantation Rum, Pot still, Suché rumy, Sudy po bourbonu, Zlaté (oro)
Typ výroby Britský typ, Column still, Esterové, Krabice, Limitovaná edice, Melasa, Plantation Rum, Pot still, Suché rumy, Sudy po bourbonu, Zlaté (oro)
Chutě Britský typ, Column still, Esterové, Krabice, Limitovaná edice, Melasa, Plantation Rum, Pot still, Suché rumy, Sudy po bourbonu, Zlaté (oro)
Označení Britský typ, Column still, Esterové, Krabice, Limitovaná edice, Melasa, Plantation Rum, Pot still, Suché rumy, Sudy po bourbonu, Zlaté (oro)
Barva Britský typ, Column still, Esterové, Krabice, Limitovaná edice, Melasa, Plantation Rum, Pot still, Suché rumy, Sudy po bourbonu, Zlaté (oro)
Balení Britský typ, Column still, Esterové, Krabice, Limitovaná edice, Melasa, Plantation Rum, Pot still, Suché rumy, Sudy po bourbonu, Zlaté (oro)
Jedinečnost Britský typ, Column still, Esterové, Krabice, Limitovaná edice, Melasa, Plantation Rum, Pot still, Suché rumy, Sudy po bourbonu, Zlaté (oro)
Síla Britský typ, Column still, Esterové, Krabice, Limitovaná edice, Melasa, Plantation Rum, Pot still, Suché rumy, Sudy po bourbonu, Zlaté (oro)
Staření a stáří Britský typ, Column still, Esterové, Krabice, Limitovaná edice, Melasa, Plantation Rum, Pot still, Suché rumy, Sudy po bourbonu, Zlaté (oro)
Lokalita
Vzorek poskytla
Aleksandra Lavrova, Plantation
Publikováno: 25. října 2020 Aktualizováno: 17. ledna 2021
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 5 / 5. Hlasů: 2

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články

Napište váš názor