Hodnocení

80 %
Lokalita
Chutě Esterové, Suché rumy
Síla

Dnes jsem se pustil do do dalšího nového rumu Plantation. Láhev vypadá, jak už jsme u Plantation zvyklí, velmi hezky opět se symbolikou fauny a flóry z Barbadosu. Pro rok 2020 je téma designu lahví Ptactvo ráje (Birds of Paradise) a proto na krabici i etiketě najdeme hnědého pelikána symbol Barbadosu.

O rumu

Jedná se o 51,1 % melasový rum v limitované edici. Destilace probíhala v destilérii West Indies Rum Distillery na Barbadosu v kolonách tzv. Gregg Farm Pot Still (kotle) v roce 2011 a fermentace probíhala 72 hodin.

Rum společně vybírali master blender Plantation Alexander Gabriel a Don Benn.

Tento rum, jak už jsme u Plantation zvykl,í si uživá double aging, tedy zraje 4,5 roku na Barbadosu v 200 litrových dubových sudech po bourbonu a poté opět 4,5 roku koňakových 300 litrových sudech Maison Ferrand (v regionu Cognac) z francouzského dubu ve Francii. V rumu najdeme 0 – 0,1 % g cukru na litr.

Rum ve sklenici

Rum ve sklenici je do zlatova, velmi příjemná barva. tekutina se chová velmi lehce, rychle stéká po sklenici.

Vůně je velmi zajímavá a bohatá, krom dřeva můžete cítit koření, zejména skořice, zázvor a trochu pepře. Najdeme i ovocné tóny rozinek, citrusů a mandlí.

Chuť plynule naváže na vůni rozinek a vlašských ořechů, ale není příliš výrazná. Závěr nás zachytí čokoládou, karamelem a vanilkou a citrónovou trávou.

Závěr

Je to rum spíše pro středně pokročilé fanoušky rumů. Začátečník by asi neocenil poměr ceny a výkonu a pro experta by nebyl dostatečně zajímavý Prodej by měl začít v Česku od 26. října a pro Česko je k dispozici 456 lahví. Cena se pohybuje do 1 300 Kč.

PLANTATION BARBADOS L.E 2011 51,1% 0,7 l lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Info o rumu

Výrobce Plantation Rum
Typ Britský typ
Typ výroby Column still, Melasa, Pot still
Chutě Esterové, Suché rumy
Označení Limitovaná edice
Barva Zlaté (oro)
Balení Krabice
Staření a stáří Sudy po bourbonu
Lokalita
Vzorek poskytla
Aleksandra Lavrova, Plantation
Publikováno: 25. října 2020 Aktualizováno: 17. ledna 2021
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 5 / 5. Hlasů: 2

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články