Dneska máme rum z Ocumare del Tuy ze středu Venezuely, domova známého Diplomatica. Ron Roble je venezuelská značka, která si dala do motta “Žít správně”. S respektem k lidem i přírodě. S vědomím, že luxus je výsledkem dlouhé a tvrdé práce. Budeme ochutnávat 40 % rum ve stáří 8 – 12 let který dozrával klasicky v sudech po bourbonu a jsem zvědav, zda je také “vyroben správně”. Master blender rumů Roble je Giorgio Melis.

Vůně

Můžeme cítit jemnou lihovost s vůní melasy, cukru, skořice, vanilky, oříšků a opáleného dřeva. Velmi atraktivní vůně.

Chuť

Silná chuť karamelu, vanilky a oříšků s jemnou dřevitostí pocházející z opálených sudů. Trochu jako Diplomatico nebo Santa Tereza ale velmi, velmi líbivé. Více ostřejší a dřevitější než klasická Reserva od Diplomatica. Chutná mi moc.

Cena a dostupnost

Tento úžasný rum si můžete koupit za neuvěřitelných 977 Kč.

Pokud nemáte vlastní web a chcete tento rum z rumového kalendáře (pozor, dá se ještě koupit) hodnotit, může to udělat přímo na webu Alkohol.cz nebo se podělte o názor v největší československé skupině pro fanoušky rumů Rum CZ SK. Doporučuji také sledovat hashtag #24daysofrum a #24daysofrum2019.

Publikováno: 21. prosince 2019 Aktualizováno: 21. prosince 2019
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Hlasů: 8

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články

Vaše názory

Jeden komentář

  1. […] Roble. Rumy z Venezuely díky Diplomatico dobře známe a oproti roku 2019 tu máme trochu více […]