El Dorado

Guyanské rumy El Dorado pocházejí z oblasti Demerara, která se pyšní více než třistaletou historií produkce cukrové třtiny a rumů.

Rum El Dorado 15 Year Old Special Reserve byl vůbec prvním letitým rumem premiové kvality, který byl nabízen na trhu. Stalo se tak v roce 1992 a od té doby se stal mezinárodně uznávaným rumem, který udával směr pro další letité rumy. Důkazem toho, že El Dorado je skutečně značkou, která se v letitých rumech vyzná, je jejich jedinečné, jak výrobce sám říká – bezkonkurenční – portfolio se širokou nabídkou právě letitých rumů.

Výroba rumů El Dorado probíhá v původních destilačních zařízeních uvedených do provozu v 18. a 19. století, čímž rumy El Dorado získávají na chuťové jedinečnosti. Jedno destilační zařízení je kompletně vyrobené ze dřeva, a je to poslední funkční zařízení svého typu. Rumy, destilované na tomto zařízení jsou chuťově jemnější a nesou svěží ovocné tóny. V nabídce rumů El Dorado však nechybí ani silně aromatické, chuťově velmi výrazné a těžké rumy.

Nakupte si rumy El Dorado!

Recenze: Rum El Dorado 15y    

Recenze: Rum El Dorado 15y

Guyana bývala jednou z největších rumových velmoci s více než 300 cukrovary, které samozřejmě produkovali i rum. Dnes je v této bývalé britské kolonii pouze jeden poslední fungující lihovar – Demerara Distillers Limited. Ten v roce 1992 na místní i mezinárodní trh uvedl prémiový starý rum El Dorado 15 year old Special Reserve. Ten se […]

Číst dále
Nová série rumů El Dorado „Blended in the Barrel“    

Nová série rumů El Dorado „Blended in the Barrel“

Oproti dříve běžnému blendování rumů až po staření se tato nová edice míchá ihned po destilaci a zrají (až na jedni výjimku) 9. let tropickým zráním jako blend v sudech po bourbonu ve skladech Demerara v Guyaně. V Guyaně se provádí i přímé plnění do barelů. Tato nová série řada má non-chill filtering, aby se […]

Číst dále