Hodnocení

76 %
Lokalita ,
Chutě Jemné, Sladké
Síla 40 %

K tomuhle rumu mám příběh. V předchozích kalendářích (2017) jsem tento sladký rum objevil a zamiloval jsem se do něj. Míra Stříška mi ho pak přivez z Německa. No a mezitím, jsem jel na Jamajku a tento typ rumů jsem přestal pít. Takže dnes to je hezký návrat do minulosti.

O rumu

Old Man Spirits No. 3 Dark Expression je 40 % melasový blend rumů z Jižní Ameriky z Karibiku (částečně i z Kolumbie). Blend obsahuje rumy až 8 – 10 let staré.

Jak mi chutná?

Rum má příjemnou mahagonovou barvu a voní sladce po vanilce, karamelu a tročku i kávě, nikde nic nedráždí a vůně je velmi sladká. V chutí je hodně cítit káva a vanilka s citrusy, dochuť je velmi slabá a méně sladká než vůně. Působí na mě jako kontinentální spiced elixír. Může fungovat jako příjemný dezert ke kávě, ale já nemám důvod ho znovu ochutnávat.

Tento lehký rum španělského typu u nás nemůžete koupit, ale dá se koupit v Německu za 45 Euro.

Info o rumu

Výrobce Oldman Spirits Gmbh
Typ Rumové elixíry - likéry, Španělský typ
Typ výroby Column still, Melasa
Chutě Jemné, Sladké
Barva Zlaté (oro)
Jedinečnost Blend
Síla 40 %
Staření a stáří 10y, 6y, 8 y
Lokalita ,
Publikováno: 8. prosince 2021 Aktualizováno: 8. prosince 2021
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 2.9 / 5. Hlasů: 7

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články