Hodnocení

81 %
Lokalita
Chutě Aromatické, Suché rumy
Síla 45 %

Samaroli je italská značka nezávislé stáčírny, kterou já v podstatě neznám a vím, že ji má rád můj kamarád Honza Kvasnička. Zakladatel Silvano Samaroli byl uznávaným odborníkem na skotskou whisky. I zde se jedná o limitovanou edici 282 lahví, která dozrává v chladném Skotsku.

Vůně a barva

Přivítá nás světlejší barva medu a vůně – no něco technického bych tma určitě našel. Jinak určitě kandované ovoce a možná lak a rašelina, jak je napsáno v popisku? Opět nalévám zhruba 0,01 l a nechávám pár minut dýchat.

Chuť

Uvítá mě intenzivní štiplavost až pálivost na jazyku, což mě vzhledem k slabým 45 % dost překvapuje. Silně je cítit dřevo a koření – konkrétně pepř. V závěru po stranách jazyka ucítíte i lehce nakyslé tóny. Závěr je velmi, velmi dlouhý.

Samaroli - Fidji 2001 | Fiji

Info o rumu

Výrobce Samaroli
Typ Britský typ
Typ výroby Column still, Melasa, Pot still
Chutě Aromatické, Suché rumy
Označení Limitovaná edice
Barva Zlaté (oro)
Síla 45 %
Staření a stáří 6y
Lokalita
Publikováno: 3. prosince 2020 Aktualizováno: 4. prosince 2020
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 4 / 5. Hlasů: 4

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články