Hodnocení

82 %
Lokalita
Chutě Aromatické, Silný, Suché rumy
Síla 60,9 %

Letos poprvé má i klubový kalendář i česká skupina Rum Friendly Club. A na 22. startovní pozici jejich epesního výběru je nezávislý plnič CDI (Compagnie Des Indes) a to zrovna s rumem z Martiniku.

Jedná se o nestařený bílý rum z destilérie Hampden Estate na Jamajce naředěný na sílu 60,5 %. Destilace se skládala ze čtyř různých kotlíkových destilačních přístrojů, 2 od Forsyths ze Skotska, jeden od Vendome z Kentucky a jeden od T&T Engineering z Jižní Afriky. Označení (marks) Hampden v této směsi jsou LROK, HGML a DOK. Blend vyrábí společnost Scheer v Amsterdamu. Do lahví ji stáčí společnosti Kintra Spirits a The Rum Mercenary. Za společností Kintra a řadou rumů “Sample” stojí Erik Molenaar.

Tohle je skvělý rum, skvělý rum pro ty kterým chutná Rum Fire a nebo bílá edice nestařených rumů od Warehouse #1.

Pokud nejste na tento styl zvyklí, budete moci zvednout obočí a nalít sklenici do dřezu. Byla to také moje první reakce, když jsem poprvé sloužil Hampdenu tomuto Jamajčanovi. Musíte si na to zvyknout, ale jakmile oceníte styl, plot je mimo hráz. Vosk ze svíček, ekoline, džus, kde jsou uloženy olivy, ředidlo barev, plastová krabička na oběd a nezralý ananas. Jaká úleva, že mohu jmenovat alespoň jedno ovoce!

Na jazyku, to je jen sirup! Voní sladce na ananasu a tropickém ovoci, mírně přezrálém. A v chuti? Anýz, lékořice, spousta zemitých tónů, i trška slanosti. A s 60,5% to není zrovna snadný rum, ale je velmi, velmi chutný a funky.

Nejčastěji seženete (v zahraničí) za cenu okolo 50 Euro a na Rum-X aplikaci má hodnocení 83 ze 100.

Info o rumu

Výrobce Kintra Spirits, The Rum Mercenary
Typ Britský typ
Typ výroby Melasa, Pot still
Chutě Aromatické, Silný, Suché rumy
Označení Overproof
Barva Bilý rum (Světlý/Bianco/Blanco/Planas)
Balení Degustační adventní alkoholové/rumové kalendáře
Jedinečnost Blend
Síla 60,9 %
Lokalita
Rumový kalendář Rum Friendly Club 2022
Publikováno: 23. prosince 2022 Aktualizováno: 23. prosince 2022
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 5 / 5. Hlasů: 4

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články