5. února UPB zorganizovalo v Praze zajímavou akci. Degustaci Hampden Estate rumů a prezentaci rumové ikony Lucy Gargana v Praze. Měl jsem tu čest, že jsem mohl reprezentovat Alkohol.cz na této zajímavé akci. Pro mě jako fanouška hlavně sladších rumů to bylo velmi zajímavé.

Hampden Estate i samotný Luca Gargano jsou zástupci puristické větve rumsféry, která tvrdí, že jediný správný rum je nedoslazovaný, nedochucovaný. Zajímavý pohled, který vede k mnoha zajímavým chutím a dle mého názoru se i o něco ochuzuje.

Hampden Estate je v tom ohledu velmi tradiční destilérka na Jamajce, které roky byla spíše subdodavatelem, ale nyní jde ven s vlastními rumy. Rumy destiluje jen v klasickém Pot stillu (kotlíková destilace).

Samotný Luca Gargano je velice živý, dynamický člověk, kterému po první sekundě věříte, že do toho jde srdcem. Je také skvělý řečník, z kterého nadšení přímo srší.

Degustované rumy byl samozřejmě sušší a tvrdší a druhý degustovaný měl i okolo 60 %. Specifikem Hampden Estate rumů je těchto 5 pilířů:

  1. Voda přímo z pramene
  2. Spontánní kvašení
  3. Pot still destilace
  4. 100 % staření Karibiku (andělská daň 10%)
  5. Nulový přídavek cukru a barviv

Detailnější článek najdete u kolegy Radka Navrátila.

Moje maličkost a Luca Gargano

Info o rumu

Výrobce Pot still, Silný
Typ Pot still, Silný
Typ výroby Pot still, Silný
Chutě Pot still, Silný
Označení Pot still, Silný
Barva Pot still, Silný
Balení Pot still, Silný
Jedinečnost Pot still, Silný
Síla Pot still, Silný
Staření a stáří Pot still, Silný
Lokalita
Publikováno: 18. února 2019 Aktualizováno: 14. září 2019
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 5 / 5. Hlasů: 1

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články

Vaše názory

2 komentářů

  1. […] v únoru 2019 do Prahy. Myslím, že o této akci bylo napsáno mnoho, ať už na blogu RumRocku nebo RumMe, proto nebudu rozepisovat detaily tohoto eventu, ale spíš se zaměřím na […]

  2. […] melasový rum pro znalce v sudové síle. O lahvování se postaral Velier, známá značka Lucy Gargana. Luca Gargano ale nebyl zodpovědný za tvorbu rumu, byl to Vivian […]

Napište váš názor