Hodnocení

82 %
Lokalita
Chutě Jemné
Síla 43 %

Pátým rumem rumového kalendáře je pro mě dobře známý rum z Austrálie. Cane Island Australia je čtyřletý rum v síle 43 %. Poslední dobou mne rumy z Austrálie moc baví, ať je to S. B. S., Beenleigh či cokoliv jiného. Také na Cane Island, který znám jako velmi příjemný pitelný rum, v australské verzi se těším. Pojďme na něj!

Cane Island Rum jako nezávislý bottler nabízí řadu rumů z nejznámějších rumových zemí. Všechny rumy skutečně reprezentují styl a tradici svého původu a palíren. Tentokrát nám přináší 4. letý 43 % pot still z Beenleigh Artisan Distillery. Melasa pochází ze státu Queensland a rum je stařený v dubovém sudu po bourbonu.

Vůně

Vůně je velmi jemná, ovocně nasládlá, až lehce do vesel rozkvašených jablek a pro mě velmi zajímavá, možná bych trochu přidal na intenzitě. Barva krásně medově zlatá.

Chuť

I v chuti je cítit hodně medu a koření, ale zároveň je tam i ta pot-stillová síla a zároveň mladost. je to příjemný “stolní” rum, který by neudělal ostudu v žádném rumovém baru.

V Česku je v prodeji okolo 900 Kč.

Cane Island Single Estate Australia 4y 43% 0,7 l (holá láhev) lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Info o rumu

Výrobce Cane Island
Typ Španělský typ
Typ výroby Melasa, Pot still
Chutě Jemné
Barva Zlaté (oro)
Jedinečnost Blend
Síla 43 %
Staření a stáří 4y
Lokalita
Publikováno: 7. prosince 2020 Aktualizováno: 5. prosince 2022
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 4.1 / 5. Hlasů: 12

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články