Dneska si na nás dánové nachystali 40 % dvanáctiletý solera rum z El Salvadoru, který zrál v dubových sudech po bourbonu. O rum se starala master blenderka Gabriela Ayala v údolí Cihuatán. Toto údolí prý požehnala bohyně úrodností tou nejčistší vodou.  Andělkou daň mají 7 % ročně.

Vůně

Lehká svěží, lihová vůně, místy bych řekl že cítím i nějakou whisky. Lehounce nasládlý, ale ne moc, možná je cítit i více té dřevitosti. Dle oficiálních zdrojů můžeme cítit vůni opáleného dubového dřeva, pomerančové kůry, hnědého cukru, jablíček, eukalyptu, pražených oříšků a crème brûlée.

Chuť

V chuti je cítít opálené dřevo ze sukulentů, pomerančovou kůru, hnědý cukru, jablka, eukalyptu, pražených oříšků a crème brûlée. Velice příjemná nasládlá solera melasového typu.

Cena a dostupnost

Tento zajímavý rum si můžete koupit za 949 Kč.

Pokud nemáte vlastní web a chcete tento rum z rumového kalendáře (pozor, dá se ještě koupit) hodnotit, může to udělat přímo na webu Alkohol.cz nebo se podělte o názor v největší československé skupině pro fanoušky rumů Rum CZ SK. Doporučuji také sledovat hashtag #24daysofrum a #24daysofrum2019.

Publikováno: 23. prosince 2019 Aktualizováno: 23. prosince 2019
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Hlasů: 8

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články