Cihuatán 8y – 4. rum rumového kalendáře

Rumový kalendář is back. Ano, to byl trochu spoiler, ale nedá se jinak. Tenhle rum mi opravdu chutnal. Jedná se o 8 letý solera rum (takže reálně spíše ještě mladší) z El Salvadoru je opravdu příjemné překvapení. Třtinová pole Cihuatánu jsou prý střežená bohyní hojnosti a tou tento rum oplývá. Tento rum se odkazuje na historii Mayské civilizace a v původním jazyce 
El Salvadoru zvaným pipil znamená Cihuatán země vedle spící ženy. A jakmile ho uchutnáte, možná vám přijde, že to pojmenování není úplně vedle.

Chuť rumu Cihuatán

Rum je to velmi lehký a sladký. Myslím si, že na to jak je starý mladý je to velmi dobrá volba. Květinová vůně a chuť ovoce a čokolády. Krom čokolády můžete cítit také citrusy, surový med, mandle a kávu. Příjemný rum na pohodové chvíle.

Příběh rumu Cihuatán

Na stránkách Alkohol.cz si můžete přečíst super příběh:

Podle legendy přišla před mnoha staletími do Cihuatánu bohyně a požehnala tuto zemi bohatstvím a úrodností. Teď místní pole s cukrovou třtinou hlídá její duch a ona dlí v tvaru hory Guazapa. Mayové stáli spolu s Aztéky u zrodu čokolády.

více na Alkohol.cz

Lidi tenhle rum je fakt super. Kupte si ho. Stojí férových 780 Kč.


Pavel Ungr

Jmenuji se Pavel Ungr a už 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Pracuji pro Alkohol.cz. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu. Moje oblíbená značka byla dánská A. H. Riise, ale už se trohu se odslazuji směrem k nedoslazovaným rumům. Naopak nemám rád většinu agricole 🙂

1 komentář u „Cihuatán 8y – 4. rum rumového kalendáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *