Hodnocení

78 %
Lokalita
Chutě Aromatické, Jemné, Sladké
Síla

Tak vám nevím, jestli těch sladkých elixírů a rumů z Guatemaly nebylo příliš, tenhle má i děsívě divoký název: Coro Coro, Ron & Cacao liqueur de Guatemala 🙂

O rumu

Rumový elixír CORO CORO je pojmenovaný po červeném Ibisovi žijící v Guatemale. Základem pro rumový nápoj CORO CORO je guatemalský rum zrající čtyři roky v dubových sudech. Vyrábí se ze směsi melasového destilátu (ve španělštině nazývaného „aguardiente“) a „Superfina“. Poté se smíchá s třtinovým cukrem, infuzuje kakaovými boby. Nicméně jinak je CORO CORO je přírodní produkt bez přidaných látek. Jeho barva je rovněž přírodní bez přidání karamelu, je důsledkem stárnutí v dubových sudech po dobu čtyř let.

Coro Coro, Ron & Cacao liqueur de Guatemala 0,7l

Jak mi chutná?

Rum má příjemnou medovou barvu a i voní po medu, překvapivě lehce, čekal bych více sladkosti, nikde nic nedráždí. Chuť – no je to elixír, ale chuťově vyladěný elixír, pokud budete chtít lahodný sladký dezert s chutěmi kakaa, pomerančů a medu, určitě ho berte. Tento elixír najdete ke koupení za 599 Kč.

Info o rumu

Výrobce Coro Coro - Les Bienheureux
Typ Rumové elixíry - likéry
Typ výroby Column still, Melasa
Chutě Aromatické, Jemné, Sladké
Barva Zlaté (oro)
Jedinečnost Blend
Staření a stáří 4y
Lokalita
Publikováno: 8. prosince 2021 Aktualizováno: 18. listopadu 2022
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 2.8 / 5. Hlasů: 6

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články