Po Rammstein rumu od 1423 tu máme další rum, která si nějaká metalová kapela nechala vytvořit. Motörhead už nějaké prémový alkohol nechal vyrobit (víno, whisky, vodka a pivo), ale rum je tu poprvé . Motörhead rum je 40 % rum, který pochází z Dominikánské republiky (pozor české Hy&VeCo vám tvrdí, že je z Barbadosu – pro což jsem nenašel žádné potvrzení), kde zrál metodou solera 8 let v sudech po bourbonu.

Láhev

Láhev je běžná baculatejší láhev, která neurazí, ale zároveň nenadchne. Samozřejmě na etiketě najdeme typické vizuální prvky pro kapelu
Motörhead – logo, font, zkřížené jižanské šavle a slogan “Born to Lose, Live to Win.“.

Barva rumu

Motörhead rum je tmavý, opravdu tmavý rum. Fotil jsme ho v sklence oproti světlému pozadí, kde je hodně dobře vidět jak tmavý rum to je.

Vůně rumu

Z vůně vycítíte štiplavost rumu, který neskrývá svých 40 % ale zároveň i hořkou čokoládu. Není však vůbec přeslazená jako hořká čokoláda např. v Autentico Nativo over-proof 54 %. Vůně je příjemně aromatická, ale nebojí se šahat po lihovosti a štiplavosti. Ale nikterak nepříjemně.

Chuť rumu

Všichni se shodují, že v chuti je cítit sušené ovoce, vanilka, hnědý cukr a tmavá čokoláda. Ano, to mohu určitě potvrdit. Rum je sladší než bych čekal, stéká po sklence malinko pomaleji, takže bych se nedivil doslazování (ale oficiální informace jsem nenašel). Obecně, čekal bych rum tvrdší a sušší, což mě k hudbě Motörhead více sedí. To se u Rammstein rumu povedlo více. Motörhead rum je jemnější a sladší, ale stojí řekl bych na pomezí. Fanoušky sladkých rumů neosloví a pro fandy tradičních suchých a tvrdších rumů bude sladký.

Cena rumu

V zahraničí cena začíná 30 Euro, ale často najdete spíše okolo 40 Euro. V Česku ho zatím najdete na jediném e-shopu, Heureka poskytuje cenu 980 Kč. Troufnu si říci, že bych za něj dal reálně spíše o 2 – 3 stokoruny méně.

Info o rumu

Chutě Jemné
Barva Tmavý rum
Staření a stáří Solera
Lokalita
Publikováno: 2. března 2019 Aktualizováno: 17. listopadu 2022
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 3.9 / 5. Hlasů: 9

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články

Vaše názory

Jeden komentář

  1. […] by mohli mít radost fanoušci heavy metalové kapely Kiss. Tato kapela po vzoru kapely Rammstein, Motorhead a Judas Priest si pořídila vlastní rum. A ne jeden, ale hned 2. Jaké jsou Kiss Detroit Rock a […]