Z dnešní recenze by mohli mít radost fanoušci heavy metalové kapely Kiss. Tato kapela po vzoru kapely Rammstein, Motorhead a Judas Priest si pořídila vlastní rum. A ne jeden, ale hned 2. Jaké jsou Kiss Detroit Rock a Black Diamond Rum?

Oba rumy vyrábí značka Brands For Fans, která stojí za mnoha nápoji známých značek.

U rumu KISS Black Diamond

Název KISS Black Diamond je odvozený od závěrečné skladby stejnojmenného debutového alba KISS z roku 1974, je 40 % blendem rumů z Karibiku starých až 15 let. Více se o něm nedozvíme, takže čert ví, co v něm vlastně je. Odhadují směs Panamy a Dominikánské republiky zrající metodou solera. Ale to je spíše můj odhad – ověřeno nemám.

Láhev je poměrně obyčejná, šroubovací a má obsah jen 0,5 l.

Barva rumu je velmi tmavá, takže bych se nedivil ani dobarvování. Je to rum velmi sladký jak ve vůni a chuti, takže jsem přesvědčen, že půjde i o mohutně doslazovaný rum – typově bych ho přirovnal k A. H. Riise. Ucítíte v něm tropické sušeného ovoce, vanilku a meruňky a čokoládu. Nicméně – kvůli množství cukru nepůjde o velkou explozi chutí, cukr to dost potlačuje.

O rumu KISS Detroit Rock Rum

Druhý rum má již více procent a to 45%, máme ověřeno, že se jedná o rum z Dominikánské republiky stařený 8-15 let. Tady se už jedná o klasickou láhev 0,7 l s korkem.

Zde je cítit podle mě kvalitnější zpracování. Ve vůni cítím koření, lehkou dřevitost, fíky, a opět čokoládu. Ucítíte v něm výrazný dubový charakter s tóny sušených fíků, tmavého cukru a čokolády. Chutná velmi podobně jako jeho předchůdce, byť je cítit vyšší síla a dřevitost, tedy ucítíte v něm tropické sušeného ovoce, vanilku a meruňky a čokoládu. Opět škoda množství cukru.

Shrnutí

KISS Rum Kollection jsou rumy na pití z lásky k hudební legendě. Není to žádný rum pro rumové fajnšmekry, na druhou stranu se pije dobře a lehce. Získal dokonce nějaké medaile na Global Spirits Awards v Las Vegas. Takže pokud si chcete udělat hezky večer plný hudby od KISS, tyhle rumy skvěle dokreslí atmosféru.

Ale rumgeekům bych ho zase příliš nedoporučil 🙂 Jinými slovy, chcete-li sladký rum na pití nebo jste fanoušci KISS, budete mít radost.

Koupit si ho můžete za 1 100 Kč a 1 390 Kč.

Info o rumu

Výrobce Brands for Fans
Typ Španělský typ
Typ výroby Melasa
Chutě Jemné, Sladké
Označení Reserva
Barva Tmavý rum
Jedinečnost Blend
Síla 40 %, 43 %
Staření a stáří 15y, 8 y
Lokalita
Publikováno: 13. února 2021 Aktualizováno: 16. února 2021
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Hlasů: 3

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články