Poté co Rammstein nechal vyrobit růžové víno, tequilu a vodku se svým jménem, tak přichází na trh konečně i RUM. Tento Rammstein rum je skvělým mixem (blend) rumů z Jamaiky, Trinidada a Guyany. Míchá i 2 způsoby destilace a to Pot Still a klasické kolony (column still) a poté nechává rum zrát 12 let v sudech po bourbonu. Výsledný rum má tradičních 40 %. Rum byl poprvé představen na listopadovém Bar convent 2018 v Berlíně

Chuť rumu

Jantarová barvou podtrhne zajímavá a netradiční vůně a v chuti můžete hledat nakouřené, dřevité a ovocné tóny. Zpočátku lehce nahořklý, ale to brzy odezní a přichází ovocná chuť se sílou jakou znáte z koncertů Rammstein.

Rammstein rum není rum na rychlé pití či “panákování”. Je to rum, ke kterému si cestu chvíli hledáte a až po nějaké době nacítíte jeho kvalitu. Možná i díky tomu, že za rumem stojí dánští profíci z 1423.dk.

Rum Rammstein 1423.dk 2019
Rum Rammstein 1423.dk 2019

Samozřejmě si vyhráli jak s lahví i tubou. Z celého balení vycítíte meď a kov. Skvěle vypadá láhev i tuba nasvícená oranžovým světlem. Tedy je to pořádný metal. Je to skvělý dárek pro fanoušky kapely Rammstein i fanoušky dobrého rumu.

Ano, tento rum rozhodně není ani jednoduchý, ani sladký, ani slabý a jak asi tušíte – moc mi chutná. Je to rum na postupné popíjení pro těžké a silné večery.

Cena rumu a dostupnost

V Česku je rum zatím dostupný z jediného e-shopu. V zahraničí se cena pohybuje pod 40 Euro a u nás je bez dopravy na 999 Kč.

Info o rumu

Výrobce 1423
Typ Britský typ
Typ výroby Column still, Pot still
Chutě Silný
Barva Tmavý rum
Balení Degustační adventní alkoholové/rumové kalendáře
Jedinečnost Blend
Síla 40 %
Lokalita , ,
Publikováno: 25. ledna 2019 Aktualizováno: 17. listopadu 2022
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 3.6 / 5. Hlasů: 7

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články

Vaše názory

5 komentářů

  1. […] Rammstein rumu od 1423 tu máme další rum, která si nějaká metalová kapela nechala vytvořit. Motörhead už […]

  2. […] Rammstein rum by 1423, here comes another rum created for a metal band. Motörhead have had some alcoholic […]

  3. […] verze rumu Rammstein má sympatických 46 % a dozrávala 16 měsíců v sudech po whisky Laphroiagh. Bylo vydáno jen 1 […]

  4. […] recenze by mohli mít radost fanoušci heavy metalové kapely Kiss. Tato kapela po vzoru kapely Rammstein, Motorhead a Judas Priest si pořídila vlastní rum. A ne jeden, ale hned 2. Jaké jsou Kiss […]