Rammstein, 12 letý drsný rum

Poté co Rammstein nechal vyrobit růžové víno, tequilu a vodku se svým jménem, tak přichází na trh konečně i RUM. Tento Rammstein rum je skvělým mixem (blend) rumů z Jamaiky, Trinidada a Guyany. Míchá i 2 způsoby destilace a to Pot Still a klasické kolony (column still) a poté nechává rum zrát 12 let v sudech po bourbonu. Výsledný rum má tradičních 40 %. Rum byl poprvé představen na listopadovém Bar convent 2018 v Berlíně

Chuť rumu

Jantarová barvou podtrhne zajímavá a netradiční vůně a v chuti můžete hledat nakouřené, dřevité a ovocné tóny. Zpočátku lehce nahořklý, ale to brzy odezní a přichází ovocná chuť se sílou jakou znáte z koncertů Rammstein.

Rammstein rum není rum na rychlé pití či „panákování“. Je to rum, ke kterému si cestu chvíli hledáte a až po nějaké době nacítíte jeho kvalitu. Možná i díky tomu, že za rume stojí dánští profíci z 1423.dk.

Samozřejmě si vyhráli jak s lahví i tubou. Z celého balení vycítíte meď a kov. Skvěle vypadá láhev i tuba nasvícená oranžovým světlem. Tedy je to pořádný metal. Je to skvělý dárek pro fanoušky kapely Rammstein i fanoušky dobrého rumu.

Ano, tento rum rozhodně není ani jednoduchý, ani sladký, ani slabý a jak asi tušíte – moc mi chutná. Je to rum na postupné popíjení pro těžké a silné večery.

Cena rumu a dostupnost

V Česku je rum zatím dostupný z jediného e-shopu. V zahraničí se cena pohybuje pod 40 Euro a u nás je bez dopravy na 999 Kč.


Pavel Ungr

Jmenuji se Pavel Ungr a už 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Pracuji pro Alkohol.cz. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu. Moje oblíbená značka byla dánská A. H. Riise, ale už se trohu se odslazuji směrem k nedoslazovaným rumům. Naopak nemám rád většinu agricole 🙂

2 komentáře u „Rammstein, 12 letý drsný rum

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *