Ani druhý rum rumového kalendáře od 1423.dk není pro mne novinka (i když nemám recenzi), je to sladkým, doslazovaný, pohodový rum. Užijme si ho!

40 % až patnáctiletý rum byl vytvořen u příležitosti výročí deseti let od založení rumu Millonario. Přibližně dvě třetiny blendu tvoří rumy, které zrály 6 let v prvně plněných sudech, ve kterých byl předtím uložen bourbon z destilerie Heaven Hill v Kentucky. Zbývající třetina blendu 10 let jako druhé plnění španělských sudů po Oloroso Sherry z oblasti vinařství oblasti Jerez. Pro nás u Česka je zajímavostí že, skleněnou zátka na běžné lahvi vyrobila česká Preciosa.

Vůně

Lehce alkoholová/lihová vůně se sladkými tóny. Měli bychom najít kandované pomerančů, bergamot, vanilku a oříšky.

Chuť

Velký podíl sudů po bourbonu dodává sladší charakter (vanilka a banán). druhá číst sudá dodává vinný charakter, s tóny hořké čokolády, sušených švestek, medu, ořechů, rozinek, sušeného pomeranče a meruněk.

Závěr

Závěr není příliš dlouhý, přesto je patrný, ale ucítíte v něm možná trochu pepře a síly rumu.

Cena a dostupnost

Protože je to docela běžný a známý rum, s dostupností není problém. Tuto zajímavost z Peru si můžete koupit za příjemných 995 Kč. Doporučuji nákup na Alkohol.cz.

Pokud nemáte vlastní web a chcete tento rum z rumového kalendáře (pozor, dá se ještě koupit) hodnotit, může to udělat přímo na webu Alkohol.cz nebo se podělte o názor v největší československé skupině pro fanoušky rumů Rum CZ SK. Doporučuji také sledovat hashtag #24daysofrum a #24daysofrum2019.

Info o rumu

Výrobce 1423, Mount Gay
Typ Španělský typ
Typ výroby Melasa
Chutě Jemné, Sladké
Označení Reserva
Balení Degustační adventní alkoholové/rumové kalendáře
Jedinečnost Blend
Lokalita
Publikováno: 2. prosince 2019 Aktualizováno: 2. prosince 2019
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Hlasů: 6

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články

Vaše názory

Jeden komentář

  1. […] Millonario Aniversario Reserva 10y 40% […]