Peru

Peru, plným názvem Peruánská republika, je stát nacházející se na severozápadě Jižní Ameriky. Jeho sousedy jsou Bolívie, Brazílie, Chile, Kolumbie a Ekvádor. Hlavním městem je Lima. Na území Peru sídlila jedna z nejstarších světových kultur Norte Chico a později incká říše, největší stát předkolumbovské Ameriky.

Rum vyráběný v Peru má velmi jedinečné a neopakovatelné vlastnosti, neboť se jedná o destilát, který se pěstuje a vyrábí v závratných výškách, takže si z peruánské země odnáší aroma a specifickou chuť.

V Peru se cukrová třtina pěstuje hlavně na severu v oblasti Trujillo, kde se nachází i lihovar Cartavio. Cartavio vzniklo v roce 1929 a je první značkou v zemi, která je považována za jeden z nejlepších rumů na světě.

Rum Millonario vyrábí stejnojmenný lihovar, který se nachází na severu Peru a vznikl před více než sto lety.

Peruánský rum se vyrábí z melasy a používá metodu solera. Navzdory relativně nedávné historii je kvalita peruánských rumů nepopiratelná. Jejich kvalita nenechává nikoho lhostejným, vyzdvihují ji i nezávislé stáčírny, jako jsou Bristol, Plantation nebo Rum Nation.

Recenze: Plantation Peru 2006 Vintage edition – limitovaná edice    

Recenze: Plantation Peru 2006 Vintage edition – limitovaná edice

Dnes jsem se pustil do do dalšího nového rumu Plantation. Láhev vypadá, jak už jsme u Plantation zvyklí, velmi hezky opět se symbolikou fauny a flóry – tentokrát z Peru. Pro rok 2021 je téma designu lahví Ptactvo rovníků (equatorial bird) a proto na krabici i etiketě najdeme Kohoutka skalního.

Číst dále
   

Degustace nejen karibských rumů na křestu knihy Zasvěcení do haitského vúdú

Moje kamarádka Veronika Šulcová mne požádala o menší degustaci rumů na křestu její knihy Zasvěcení do haitského vúdú. Protože publikum mělo být spíše nezkušené vybral jsme 3 levnější rumy, které vám chci představit v článku:

Číst dále