Hodnocení

76 %
Lokalita
Chutě Aromatické, Jemné, Silný, Sladké
Síla 63 %

Letos poprvé má klubový kalendář i česká skupina Rum Friendly Club. A sedmý rum ve svém epesním výběru je opět nezávislý plnič Asta Morris a to zrovna z Venezuely.

Jedná se o 11 letý melasový rum z Venezuely v síle 63,1. Hlavní roli zde hraje vanilka, hnědý cukr – typická Venzuela. Chuť je docela mladá, divoká živá, štiplavá. Silnější chuť vanilky, dřevitého koření, karamelu a trochu kokosu. Žádná ovocná chuť, což může souviset s kratší fermentací (protože ta dává méně chuti). Závěr je středně dlouhý a bude vás pálit v žaludku, bez výrazné chuti. Přiznám se, že za mě žádná velká sláva, jsem rád, že jsme ochutnal ale láhev mít doma nepotřebuju.

Bylo vydáno 260 lahví v sudové síle. Nejčastěji seženete (v zahraničí) za cenu okolo 2 500 Kč a na Rum-X aplikaci má hodnocení 84 ze 100.

Info o rumu

Výrobce Rasta Morris
Typ Španělský typ
Typ výroby Column still, Melasa
Chutě Aromatické, Jemné, Silný, Sladké
Označení Limitovaná edice, Overproof
Barva Zlaté (oro)
Balení Degustační adventní alkoholové/rumové kalendáře
Síla 63 %
Staření a stáří 11y
Lokalita
Rumový kalendář Rum Friendly Club 2022
Publikováno: 7. prosince 2022 Aktualizováno: 8. prosince 2022
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 5 / 5. Hlasů: 3

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články