Dnes ochutnáváme 8-12 letý melasový rum z Dominikánské republiky. Jmenuje se podle jedné ze tří Kolumbových lodí, ale má ještě mladší sestřičku Ron Cristóbal Pinta, pojmenované po druhé Kolumbovy lodi. Niña přesněji “La Niña” byla původně pojmenovaná jako Santa Clara, ale získal přezdívku Niña. Kvůli vzbouře v jedné z kolonií a nedostatku peněz musel Kolumbus tuto loď prodat. Další její osud není známý.

Vůně

Ve vůni najdete vanilkové crème brûlée, letní květy, koření a také jemně i jahody.

Chuť

Plná chuť čokolády a jahod, které v závěru přecházejí do vanilky s kořením, cukrem a karamelem.

Cena a dostupnost

Tento rum u nás můžete koupit jen na Maneu za 1 235 Kč včetně pěkné tuby. Bežný melasový rum z Dominikány.


Pokud nemáte vlastní web a chcete tento rum z rumového kalendáře (pozor, dá se ještě koupit) hodnotit, může to udělat přímo na webu Alkohol.cz nebo se podělte o názor v největší československé skupině pro fanoušky rumů Rum CZ SK. Doporučuji také sledovat hashtag #24daysofrum a #24daysofrum2019.

Publikováno: 20. prosince 2019 Aktualizováno: 20. prosince 2019
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Hlasů: 13

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články

Vaše názory

Jeden komentář