Saint James byl první agricole rum se kterým jsem se potkal. Také to byl první rum, který jsme dal mé ženě na vaření a touto krátkou příhodou začal můj komplikovaný vztah s agricole rumy 🙂 St. James je z francouzské oblasti karibiku a to z Martiniku. Tento sedmiletý rum se vyznačuje rychlou fermentací, destilace v kolonách z mědi a zrání v dubových sudech. Je vlajkovou lodí všech agricole rumů. Splňuje podmínky pro známku kontrolovaného původu AOC Martinique.

Chuť rumu 
Saint James Vieux

No, je to agricole, takže si raději pojďme přečíst oficiální popis vůně a chutí:

Zlatavá lahůdka vás potěší tóny skořice, vanilky a sušeného a kandovaného ovoce. Tyto tóny se odráží i v jeho jemné, kulaté chuti.Alkohol.cz

Mě voní hodně po dřevě a po nedokvašené slivovici. Chuť nakouřená, a lepší než jiné agricole, ale i tak to není můj šálek rumu. Dopil jsem, ale dobrovolně bych si nedal 🙂

Ocenění

  • Madrid International Rum Competition – ZLATO – 2018
  • Craft Spirits Awards-Destille Berlin – ZLATO – 2017
  • Concours Mondial de Bruxelles – ZLATO – 2017
  • Madrid International Rum Competition – DVOJITÉ ZLATO – 2016

Pokud chcete hodnotit tento rum, tak můžete přímo na stránkách Alkohol.cz:

Rum si může každý fanoušek agricole nebo francouzských rumů koupit na Alkohol.cz za baťovských 999 Kč ve hezkém dřevěném boxu.

Publikováno: 16. prosince 2018 Aktualizováno: 18. září 2021
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 0 / 5. Hlasů: 0

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články

Vaše názory

2 komentářů