Saint James Vieux 7y – 16. rum rumového kalendáře

Saint James byl první agricole rum se kterým jsem se potkal. Také to byl první rum, který jsme dal mé ženě na vaření a touto krátkou příhodou začal můj komplikovaný vztah s agricole rumy 🙂 St. James je z francouzské oblasti karibiku a to z Martiniku. Tento sedmiletý rum se vyznačuje rychlou fermentací, destilace v kolonách z mědi a zrání v dubových sudech. Je vlajkovou lodí všech agricole rumů. Splňuje podmínky pro známku kontrolovaného původu AOC Martinique.

Chuť rumu 
Saint James Vieux

No, je to agricole, takže si raději pojďme přečíst oficiální popis vůně a chutí:

Zlatavá lahůdka vás potěší tóny skořice, vanilky a sušeného a kandovaného ovoce. Tyto tóny se odráží i v jeho jemné, kulaté chuti.

Alkohol.cz

Mě voní hodně po dřevě a po nedokvašené slivovici. Chuť nakouřená, a lepší než jiné agricole, ale i tak to není můj šálek rumu. Dopil jsem, ale dobrovolně bych si nedal 🙂

Ocenění

  • Madrid International Rum Competition – ZLATO – 2018
  • Craft Spirits Awards-Destille Berlin – ZLATO – 2017
  • Concours Mondial de Bruxelles – ZLATO – 2017
  • Madrid International Rum Competition – DVOJITÉ ZLATO – 2016

Pokud chcete hodnotit tento rum, tak můžete přímo na stránkách Alkohol.cz:

Rum si může každý fanoušek agricole nebo francouzských rumů koupit na Alkohol.cz za baťovských 999 Kč ve hezkém dřevěném boxu.


Pavel Ungr

Jmenuji se Pavel Ungr a už 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Pracuji pro Alkohol.cz. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu. Moje oblíbená značka byla dánská A. H. Riise, ale už se trohu se odslazuji směrem k nedoslazovaným rumům. Naopak nemám rád většinu agricole 🙂

1 komentář u „Saint James Vieux 7y – 16. rum rumového kalendáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *