Silná hořko-sladká láska na první pohled Nativo Autentico Overproof 54%

Nativo Autentico Overproof 0,7l 54%

I když poslední dobou docela piju sušší a tvrdší rumy, strašně rád se vracím k těm sladším a dnešní kousek patří mezi mé nejoblíbenější. Zjistil jsem, že na RumRocku vlastně chybí mé nejoblíbenější rumy. Takže tato láhev budiž první vlaštovkou mého nejužšího výběru. A zrovna i za velmi příznivou cenu.

Nádherný zlatý, jantarový melasový rum z Panamy, který se ukazuje v plné síle. 54 % je opravdu znát a rozhodně to není slabý rum. Zároveň dokáže skloubit svou sílu a jemnost a ani jedna vlastnost není zanedbána. 100 % je to rum, který by vám neměl chybět ve vašem baru. Ať už kvůli své síle, nebo chutí či ceně, která je extrémně přívětivá.

Výroba rumu

Destilace rumu je kontinuální , v klasické měděné koloně z roku 1922 v destilérii Las Cabras. Zraje 15 let (není to ale solera) ve vypálených sudech z amerického bílého dubu po bourbonu. Filtrace probíhá prvně přes membrány z celulózy, následně studenou filtrací. Skvělou chuť má na svědomí známá osobnost master blender Francisco „Don Pancho“ Fernández.

Vůně rumu

Vůně je velmi příjemná, aromatická a zkušený degustátor identifikuje čokoládu, karamel a vanilku.

Chuť rumu

V rumu je velmi silně cítí chuť hořké čokolády. Také můžete cítit kakao, melasa, fíky, pálený dub, vanilka, tabák a skořici. Určitě vyzkoušejte s hořkou nebo bílou degustační čokoládou (aspoň 80 %).

Cena rumu

Vzhledem ke všem superlativům mi přijde cena velmi přívětivá. Celá láhev této krásy lze koupit za velmi sympatických 899 Kč.

Když mi tento rum na degustaci představoval Lukáš Hanzl z UPB, tak jedním dechem dodával, že na RumFestu v Berlíně tento rum získal ocenění pro nelepší láhev v takto nízké cenové hladině. Ano, v poměru cena vs výkon, je to skvělý kousek a právem patří mezi mé nejoblíbenější rumy, které rád dávám na degustace i rád si ho kupuji domů.


Pavel Ungr

Jmenuji se Pavel Ungr a už 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Pracuji pro Alkohol.cz. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu. Moje oblíbená značka byla dánská A. H. Riise, ale už se trohu se odslazuji směrem k nedoslazovaným rumům. Naopak nemám rád většinu agricole 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *