Hodnocení

85 %
Lokalita
Chutě Aromatické, Silný
Síla 55 %

Transcontinental Rum Line je řada poctivých rumů, které mě zatím nezklamaly a jako jiné nezávislí plniči rumů, nabízejí srovnatelný rumový zážitek srovnatelný s oficiálními řadami rumů za příznivější ceny, tato láhev se dá nyní koupit za 80 Euro nebo vzorek za 289 Kč.

O rumu

Jedná se o 13.letý melasový rum z Barbadosu, konkrétně z destilérie Foursquare, destilovaný na 55,2 % směsí kolonové a kotlíkové destilace, který zrál v sudech po bourbonu 11 let tropicky v Karibiku a poté 2 roky v sudech v Evropě. Celkově bylo v roce 2018 na trh vypuštěno 1 235 – 1315 lahví (zdroje se různí) a jak je u TCRL časté, jedná se o limitovanou edici.

Jak vidíte na obrázku vidíte, vydána byla v červené kartonové krabic a standardní lahvi, které ničím nevybočuje.

Vůně a chuť rumu

Jak ve vůni i v chuti odborník pozná typický Foursquare (Barbados), hodně mě připomíná Doorly’s 14 a ty vyšší procenta tento rum vyzdvihují okamžitě na vyšší úroveň. Vše je prostě více komplexnější, intenzivnější. Cítím hodně dřevitosti, vanilky a červeného ovoce. Závěr ja sametově uhlazený, taktéž komplexní a velmi dlouhý. Velká spokojenost.

Shrnutí

Za mě je to určitě jeden z nejlepších 13. letých rumů z Barbadosu/Foursquare za nejlepší cenu na trhu na trhu (konkuruje mu jen Berry Bros. & Rudd Barbados 13yo). Takto staré rumy s Foursquare se stejnou sílou alkoholu na trhu v zásadě nejsou. V zahraničí se ještě dá sehnat a u nás už jen vzorek na Dramroom.cz. Za mě perfektní a doporučuji.

Info o rumu

Výrobce Foursquare
Typ Britský typ
Typ výroby Column still, Pot still
Chutě Aromatické, Silný
Označení Limitovaná edice
Barva Zlaté (oro)
Balení Krabice
Jedinečnost Blend
Síla 55 %
Staření a stáří 13y, Sudy po bourbonu
Lokalita
Publikováno: 18. května 2022 Aktualizováno: 18. května 2022
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Hlasů: 5

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články