Dnešní rum je mi trochu známý. Tres Hombres bylo už loni. Jedná se o směs agricole (!!!) rumů, které jsou destilovány v destilační koloně poháněné spalováním dřeva a zrajících 7 let v dubových sudech jako solera
v palírně Destilerias Aldea . Co je zajímavé, že poté ještě dalších 7 měsíců rum odpočíval v lodi na vlnách Atlantiku a pak ještě 7 měsíců v chladných sklepech Holandska.

Chuť rumu

Stejně jako loni musím konstatovat, že Tres hombres neboli trojmůžný rum nebude mým kamarádem, ač velmi dobře voní a začátek je velmi aromatický, ten hořký dojezd je zdrcující. Oficiální podklady ale chuť definují o trochu jinak 🙂

Výsledkem je svěží, jemný rum s příjemně nasládlým chuťovým profilem s tóny vanilky, koření a ovoce. Alkohol.cz

Aneb ten příběh má lepší vůni, příběh a pověst než chuť 🙂 Tento rum se u nás nedá koupit, ale můžete ho alespoň ohodnotit na Alkohol.cz:

Hodnoťte vůni, chuť, závěr i celkové hodnocení na Alkohol.cz
Hodnoťte vůni, chuť, závěr i celkové hodnocení na Alkohol.cz
Publikováno: 22. prosince 2018 Aktualizováno: 14. září 2019
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 1 / 5. Hlasů: 1

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články

Vaše názory

2 komentářů

  1. Evžen napsal:

    Dá se u nás koupit, právě ho piju 🙂