Chairman’s Reserve Legacy (18. rum rumového kalendáře 1423 2022)
Jedenáctým rumem rumového kalendáře je pro mě dobře známý rum Chairman’s Reserve Legacy ze Svaté Lucie. Pojďme na něj.
Číst dáleJedenáctým rumem rumového kalendáře je pro mě dobře známý rum Chairman’s Reserve Legacy ze Svaté Lucie. Pojďme na něj.
Číst dáleLetos poprvé má i klubový kalendář i česká skupina Rum Friendly Club. A na 17. startovní pozici jejich epesního výběru je japonská značka Nine Leaves. Takže se pojďme podívat na tento 58 % melasový rum, destilovaný v pot-stillu podívat. Stařil se 5 let v různých sudech.
Číst dáleLetos poprvé má i klubový kalendář i česká skupina Rum Friendly Club. A na 12. startovní pozici jejich epesního výběru je americká značka Privateer.
Číst dáleJedenáctým rumem rumového kalendáře je pro mě dobře známý rum Plantation Barbados 5 Years z Barbadosu. Pojďme na něj.
Číst dáleHampden LROK The Younger je dalším rumem z široké esterové nabídky skvělé jamajské palírny Hampden Estate. Tento rum zrál v sudech po bourbonu celkem 5 roky. Má vcelku vysokou koncentraci esterů 314,8 g/hl. Přestože zraje pouze 5 let v tropickém klimatu Jamajky, nabízí širokou aromatickou paletu při zachování typické svěžesti mladých jamajských funky rumů. Rum byl lahvovaný v roce 2021.
Číst dáleRum je zajímavý především tím, že si při jeho výrobě (a zejména staření) pan Hayot vyhrál s doladěním finální chutě. Využívá totiž metodu dlouhého toustování sudu při mírné teplotě. Jedná se o intenzivní zahřívání až do karbonizace vnitřku sudu (Char č. 4), který získává hrubou a lesklou texturu aligátoří kůže. Od toho je odvozen název tohoto rumu.
Číst dáleExistuje-li levný a přitom poctivý rum, který je fenomenálním úspěchem tak je to určitě Duppy Share Aged- blend rumů z Jamajky a Barbadosu. Následován spiced verzí. Před časem vyběhl na trh jeho nebezpečně pitelný jamajský kamarád Duppy Share White. Nyní jsme se dočkali i plnotučného nástupce – Duppy Share XO.
Číst dáleDneska se dostáváme ke značce, která už v rumovém kalendáři byla 2x. To jsme ochutnávali tříletý agricole rum z destilérky William Hinton a dnes máme jeho 40 % variaci. Na té je zajímavé, že byla vyrobena jen pro tento rumový kalendář.
Číst dáleA nyní jsme na Reunionu, ostrově s legendární značkou Savanna.
Číst dáleCane Island tu už byl párkrát a asi ještě párkrát bude. Je to zárukou férového, pohodového rumu splní toto očekávání i Cane Island Thailand?
Číst dáleTak dnešní rum je velká paráda. Tenhle rum jsme poprvé pil v kavárně/baru Jardy Kraifa v Magnólii, a pro mě velice příjemná záležitost.
Číst dáleTan tenhle rum přátelé znám. Přesněji, znám tuhle značku a mám jim moc rád, takže tohle bude nejspíše nadšená recenze. Nic, co vzejde ze Sv. Lucie, není špatné. A určitě to bude platit i o tomto 40 % melasovém rumu destilovaném stařeném v tzv. kolonách a stařenému až 9 let v Karibiku v sudech po […]
Číst dáleDneska se dostáváme ke značce, o které jsem v životě neslyšel, která je z destinace, která nedělá moc dobré rumy nebo jen velmi málo U. S. A.
Číst dáleDnes tu máme neobvyklý rum. přesněji ne z úplně obvyklé destinace a to z Grenady. Pro mě překvápko, nikdy jsem ho nepil i když je v Česku dostupný.
Číst dáleEnglish Harbour Rum byl představen v roce 1994 a svůj exportní název získal podle stěžejního britského přístavu na ostrově Antigua, který až do roku 1981 patřil právě Britům.
Číst dáleRum Appleton Estate 8Y je zcela novou prezentací osmiletého Appleton Estate Reserve. Vyšel tento rok a neliší se pouze novým designem, ale také upravenou recepturou samotného rumu. Rum vytvořila skvělá master blenderka Joy Spance k připomenutí 250. výročí této značky.
Číst dáleTrvalo mi roky dostat se k tomuto velmi populárnímu (2,5 milionu lahví ročně) rumu z Panamy od české značky Palírna U Zeleného stromu z Prostějova – Heffron (dříve Legionář). Palírna U Zeleného stromu se výrobě alkoholu věnuje už od roku 1518 a je tak nejstarší palírnou v Evropě. Mezi její další produkty patří například Stará žitná […]
Číst dále