Indonésie

Největší ostrovní země světa s více než sedmnácti tisíci ostrovy nabízí neskutečně rozmanité kulturní a přírodní bohatství. Díky svému klimatu je Indonésie ideální pro pěstování cukrové třtiny. Však se dá také najít informace, že zde má cukrová třtina svůj původ (alespoň tedy některý její kultivar) a pěstuje se zde více než osm tisíc let.

Na začátku 17. století zde Nizozemci založili 12 destilérií (avšak destilace samotná zde byla představena Číňany už ve 14. století) produkující alkohol z cukrové třtiny a ještě v 18. století byl rum z Indonésie preferovaný před rumem karibským. Postupně se však díky mocenskému rozložení v Evropě a tedy i koloniální politice produkce cukrové třtiny přemístila do oblasti Karibiku. Tento motiv byl také doplněn motivem náboženským, kdy se v Indonésii prohluboval rozdíl pohledu na konzumaci alkoholu mezi dvěma nejdůležitějšími tamějšími náboženstvími – islámem a hinduismem.

Je nutné poznamenat, že klasické indonéské rumy nezrají v sudech z dubu, ale z teaku.

Známé indonéské rumy jsou Nusa Caňa a Naga Rum.

Recenze Naga Anggur Edition Red Wine Cask Finish    

Recenze Naga Anggur Edition Red Wine Cask Finish

Naga Anggur Edition Red Wine Cask Finish je zajímavým spojením tradiční výroby indonéského rumu s vínem Saint-Emilion z oblasti Bordeaux. Jde o propojení rumu Naga Java Reserve 65% a Château Pas de l’Ane.

Číst dále
Naga – Pearl of Jakarta    

Naga – Pearl of Jakarta

Naga je překvapivý rum – nerum, díky své neobvyklé chutí jsem si ho oblíbil a mám přechutnané všechny. A Pearl of Jakarta je moje nejoblíbenější. I proto jsem rád, že se dostala do rumového kalendáře.

Číst dále
Recenze Naga Java Reserve    

Recenze Naga Java Reserve

NAGA Java Reserve je blend směsí ze dvou destilací. První je 65% destilát získaný destilací v tradičních čínských destilačních zařízeních. Druhý se získává destilací v destilační koloně při 92% ABV.

Číst dále
By the Dutch – Batavia Arrack – 7. (2019) a 13. rum (2017) rumového kalendáře    

By the Dutch – Batavia Arrack – 7. (2019) a 13. rum (2017) rumového kalendáře

S tímto 48 % rumem pocestujeme do Asie a ochutnáme tedy až osmiletý indonéský Batavia Arrack (arrack pochází z arabštiny a znamená kondezaci). Už v názvu cítíme, že rum je “od Holanďanů”. Ti ho ale dovážejí z Jávy (původně nazývané Batavia) a tvrdili, že je to lepší rum než ten z Jamajky. Je to pot-still […]

Číst dále