Marie Galante

Marie-Galante je ostrov v Malých Antilách, který je administrativní francouzského zámořského departmentu Guadeloupe, arrondissement Pointe-à-Pitre. Nachází se jihovýchodně od hlavního ostrova Guadeloupe.

Palírna Bellevue – Marie-Galante – Capesterre

Palírna Bellevue, která se nachází v srdci největšího statku s cukrovou třtinou na Marie-Galante a sousedí s nádherným obnoveným větrným mlýnem, je největší na ostrově. Je vybavena nejmodernějším, vysoce výkonným zařízením. Je také první ekologicky pozitivní výrobnou v Karibiku.  Palírna Bellevue je největším exportérem Guadeloupe a vyrábí více než 900 000 litrů rumu ročně. Patří do skupiny Martiniquaise. Ředitel palírny Hubert Damoiseau také vyrábí řadu vyzrálých rumů pod značkou „Domaine de Bellevue 1821“.

Lihovar Bielle – Marie-Galante – Grand-Bourg

Palírna v Bielle, založená na konci 19. století, byla v roce 1975 převzata společností provozující lihovar Bielle (SEDB), kterou v současnosti řídí Dominique Thiery. 5000 tun zpracované cukrové třtiny pochází od nezávislých farmářů z Marie-Galante. Současná produkce čítá 3000 hektolitrů čistého alkoholu, což se rovná něco málo přes 495 000 litrů 59% alkoholu. Lihovar vyrábí bílé rumy, zralé rumy a zemědělské likéry na bázi rumu. Jednou z jeho specialit je sudový rum. Vyrábí také bílý rum z šedé cukrové třtiny.

Distillerie Poisson – Père Labat – Marie-Galante – Grand-Bourg

Palírna Poisson vyrábí rum Père Labat. Statek, založený v roce 1860, byl původně cukrovarem, na přelomu 19. a 20. století se stal lihovarem. Jedná se o nejmenší lihovar na Marie-Galante, produkující kolem 300 000 litrů rumu 59% alkoholu ročně.

Před třemi lety se palírna Poisson rozhodla vyčlenit některá ze svých polí pro pěstování organické cukrové třtiny. Dva ekologicky certifikované bílé rumy o síle 52 a 60 % byly nedávno vydány jako limitované edice.

Cukrovar Grande Anse 

Cukrovar Grande Anse, který byl založen v roce 1845 a nachází se v Grand Bourg, je významným ekonomickým hráčem na ostrově Marie-Galante. Ročně zpracuje 100 000 tun cukrové třtiny.

Recenze: Bielle White Rum Brut de Colonne    

Recenze: Bielle White Rum Brut de Colonne

Bielle Blanc Brut De Colonne je zemědělský rum z Marie-Galante, který nebyl po destilaci nijak upravován ani stařen. Čistá třtinová šťáva byla fermentována a poté destilována v malé nerezové a měděné Savalle koloně (11 nerezových a 5 měděných táců). Tímto rumem nám Bielle nabízí možnost ochutnat jejich čistý rukopis zemědělských rumů.

Číst dále