V létě 2020 (květen/červen) David Kaiserlich z Albert Michler distillery začal vytvářet zcela úplně novou sérii autentických rumů – single cask edici (Albert Michler měl dříve jen rumy řady Espero (sladké převážně elixíry), Austrian Empire Navy a sérii základních rumů pro barmany a na míchání. Těchto rumů/sudů je 6 + 1 a rád bych vám je postupně na RumRocku představil. Dostali jsme společně s Pavlem Linhartem, zakladatelem skupiny Rum CZ SK 6 lahví (od každé jednu) a krom mne, ochutnají i všichni moderátoři skupiny Rum CZ SK. Podívejme se tedy na Barbados 2001:

Albert Michler 2001 Barbados Single Cask Collection – láhev, krabice i rum ve sklenici

Láhev a balení

Rum je v poměrně jednoduché tmavé lahvi s líbivou etiketou, každý rum z edice má svou barvu – tento je modrý – a to je i barva etikety a na něm zlatým písmem máte všechny dostupné informace.

Kartonová černá krabice, kombinovaná s barvou rumu, tedy oranžovou a zlatou. Proto pozor na dovoz, karton se snadno pomačká.

O rumu

Jedná se 51 % 19. letý melasový rum z destilérie Foursquare destilován v kotlích (pot-still) na Barbadosu. Stařen byl v Karibiku 19. let (tropical aging) v sudech po bourbonu a pak ležel 7 měsíců ve Skotsku, kde byl i lahvován v roce 2020. Rum nebyl dochucován, ani dobarvován – nebylo do něj nic přidáváno. Jedná se o rum ze sudu č. 16 a jeho pouze 330 lahví.

Vůně a barva

Rum má krásnou zlatou, ne však skupenství a chuť. Ve vůni cítíte typickou vůni z Barbadosu, je to typická vůně Foursquare jak ji máme rádi. Nasládlost medu, citrónu a dřeva. Ve vůni neštípe, je to velmi jemná a přesto intenzivní vůně.

Chuť rumu

Na jazyku medový a dřevitý, pak se chuť proměňuje, do medu, vanilky a zázvoru a lehce oříškovo-čokoládovém závěru. Je to velmi příjemný rum z Barbadosu a překvapivě sladký rum, který se dobře pije. Charakter je velmi zapamatovatelný a nebezpečně pitelný.

Kdo ví, že mám rád Foursquare rumy, musí vědět, že tady budu spokojený – příjemný, charakteristická chuť, a rum který se zatraceně dobře pije. Určitě doporučuju!

Prodává se od ledna 2021 exkluzivně pouze na Alkohol.cz za 3 555 Kč.

Láhev k recenzi dodal
David Kaiserlich, Albert Michler
Publikováno: 24. ledna 2021 Aktualizováno: 24. ledna 2021
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Hlasů: 7

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články

Napište váš názor