Pokud jsou některé rumy typickými známými značkami svého stylu tak pro agricole to bude (krom jiných) zajisté Clement. 40 % rum z Martiniku, který dozrává v sudech z francouzského limuzínského dubu. Za vznikem značky Clement stojí Homère Clément, který na vrcholu třtinové krize (kvůli řepnému cukru/třtině) odkoupil jednu z nejlepších cukrových plantáží a po vzoru francouzských destilerií začal z čerstvé třtinové šťávy destilovat rum, agricole rum. Dnes ochutnáme Clement Vieux VSOP 4y.

O rumu

Jedná se o 40 % agricole rum ze šťávy z cukrové třtiny. Destilovaný na kolonách na Martiniku, blendovaný a stařený pár měsíců v nových sudech a poté 4 roky v sudech z francouzského limuzínského dubu po bourbonu. Je to nejmladší produkt destilérie Clément.

Jak mi chutná?

Krásná zlatá barva, vůně je jemná a sladká, ale intenzivní – v té znalci poznají rum ze šťávy nikoliv melasy, bude cítit zejména kávau, kakao, pomeranč a vanilku, ale právě i francouzskou čerstvost, tolik typickou pro rumy z francouzských kolonií. Silná vůně a chuť a intenzivní kokosová dřevitost s vanilkou jsou skloubeny do geniální chuti agricole rumu, který může být příjemný i pro lidi, co agricole nepijí. Silný závěr se sladkými tóny vás určitě přesvědčí.

Tento zajímavý rum si můžete koupit za cca 1 200 Kč.

Info o rumu

Výrobce Clement
Typ Agricole
Typ výroby Column still, Šťáva
Chutě Jemné, Suché rumy
Barva Zlaté (oro)
Balení Degustační adventní alkoholové/rumové kalendáře
Jedinečnost Blend
Síla 40 %
Staření a stáří Panenské dubové sudy, Sudy po bourbonu
Lokalita
Publikováno: 22. prosince 2021 Aktualizováno: 15. listopadu 2022
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Hlasů: 9

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články