Domaine De Séverin

Domaine de Séverin byla založena v Guadeloupe na začátku 19. století. Objekt původně sloužil jako konzervárna ananasů, až v roce 1920 se ve výrobně začal vyrábět rum a z konzervárny se tak stala destilerie.

V roce 1928 ho koupil Henri Marsolle. Ten tu nainstaloval osmimetrové mlýnské kolo, které pomáhá drtit cukrovou třtinu a získávat z ní čistou třtinovou šťávu. V polovině 20. století přebrali žezlo Henriho synové, Edouard a Joseph. Po bratrově tragické smrti Joseph palírnu zmodernizoval a přidal novou kreolskou destilační kolonu. Od roku 2014 si rodina ponechává jen malou část podniku a zbytek prodala investorovi.

Rumy v Domaine de Séverin jsou vyráběny ze třtinové šťávy (tzv. Agricole rum) namísto melasy. Značka Domaine de Séverin se v roce 2010 začala specializovat na staré prémiové rumy. V jejich nabídce jsou VSOP, XO rumy a 3 limitované edice dle sudů, ve kterých rumy zrají (nové sudy, sudy po koňaku, rumy po červeném víně z Bordeaux). Tato specializace umožnila značce Domaine de Séverin nabízet rumy vysoké kvality a zároveň nabídnout vyznavačům rumu něco odlišného.

95 % rumové produkce z Domaine de Séverin je prodáváno na Guadeloupe jako bílý rum. Zbylý rum zraje déle v několika stovkách sudů.

Domaine de Severin VO 3y – 5. rum rumového kalendáře    

Domaine de Severin VO 3y – 5. rum rumového kalendáře

A je to tu. Další agricole rum. Další smutná zpráva pro mne, jako člověka, co agricole nemá rád. Už loni měli dánové Domain de Severin XO a letos přihazuje jeho tříletou verzi. Tento mladý agricole rum zraje  v sudech po bourbonu ve francouzské části karibiku. Je to hodně světlý (ne bílý) rum, stejně jako většina francouzských agricole […]

Číst dále
Domain de Severin XO – 4. rum rumového kalendáře    

Domain de Severin XO – 4. rum rumového kalendáře

No, asi nějaká zahořklá sezóna nebo co. Dnešní Domain de Severin XO je tu zase s nahořklou chutí a bohužel ani dnes to není můj šálek kávy. Chutná podobně jak nakouřená hořká whisky a lépe voní, než chutná. Teda alespoň mně. Ale určitě byl lepší, než ten včerejší a má překrásnou barvu.

Číst dále