Domaine de Severin VO 3y – 5. rum rumového kalendáře

A je to tu. Další agricole rum. Další smutná zpráva pro mne, jako člověka, co agricole nemá rád. Už loni měli dánové Domain de Severin XO a letos přihazuje jeho tříletou verzi. Tento mladý agricole rum zraje  v sudech po bourbonu ve francouzské části karibiku. Je to hodně světlý (ne bílý) rum, stejně jako většina francouzských agricole rumů. Zajímavé je, že jen 5 % z se nechává dozrávat, 95 % se v klasické bílé formě prodává přímo v lokalitě výroby.

Chuť rumu Domaine de Severin VO 3y

Odborníci tvrdí, že ucítíte vůni dřeva, pražených oříšků, jablečného kompotu, pepře a limetkové kůry. V chuti prý můžete odhalit bílé broskve s dubovým kouřem a koření s vanilkou.

Z mě vůně charakteristická pro šťávu z cukrové třtiny a hodně lihovosti. Voní lépe, než chutná 🙂  Začátek chutí je nejasný, asi více cítím ten dub, než to ovoce. Jinak je to typický agricole, kdy nejhorší je asi ten hořký ocas v závěru, kdy se mi zkroutila huba jako Václavu Klausovi mladšímu. Nechutná mi. za mě tak 3/10.

Ten nahořklý rum si můžete koupit již od 895 Kč.


Pavel Ungr

Jmenuji se Pavel Ungr a už 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Pracuji pro Alkohol.cz. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu. Moje oblíbená značka byla dánská A. H. Riise, ale už se trohu se odslazuji směrem k nedoslazovaným rumům. Naopak nemám rád většinu agricole 🙂

1 komentář u „Domaine de Severin VO 3y – 5. rum rumového kalendáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *