A je to tu. Další agricole rum. Další smutná zpráva pro mne, jako člověka, co agricole nemá rád. Už loni měli dánové Domain de Severin XO a letos přihazuje jeho tříletou verzi. Tento mladý agricole rum zraje  v sudech po bourbonu ve francouzské části karibiku. Je to hodně světlý (ne bílý) rum, stejně jako většina francouzských agricole rumů. Zajímavé je, že jen 5 % z se nechává dozrávat, 95 % se v klasické bílé formě prodává přímo v lokalitě výroby.

Chuť rumu Domaine de Severin VO 3y

Odborníci tvrdí, že ucítíte vůni dřeva, pražených oříšků, jablečného kompotu, pepře a limetkové kůry. V chuti prý můžete odhalit bílé broskve s dubovým kouřem a koření s vanilkou.

Z mě vůně charakteristická pro šťávu z cukrové třtiny a hodně lihovosti. Voní lépe, než chutná 🙂  Začátek chutí je nejasný, asi více cítím ten dub, než to ovoce. Jinak je to typický agricole, kdy nejhorší je asi ten hořký ocas v závěru, kdy se mi zkroutila huba jako Václavu Klausovi mladšímu. Nechutná mi. za mě tak 3/10.

Ten nahořklý rum si můžete koupit již od 895 Kč.

Publikováno: 5. prosince 2018 Aktualizováno: 14. září 2019
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 0 / 5. Hlasů: 0

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články

Vaše názory

2 komentářů

  1. […] 5. den – nahořklý agricole Domaine de Severin VO 3y […]

  2. […] Day 5 – bitterish agricole Domaine de Severin VO 3y […]