Hodnocení

80 %
Lokalita
Chutě Jemné, Sladké
Síla 40 %

Objevil jsem na trhu nový rum z Venezuely. Láhev mě zaujala a tak jsem poprosil o degustační vzorek, abych mohl lépe láhev ochutnat a porozumět ji. Má k sobě ještě bratříčka a to sladký elixír Caracas Club Nectar, ale o tom si dnes psát nebudeme. Řeč bude o 8. letém venezuelském rumu Caracas, který byl pro mne příjemným překvapením.

O rumu

Za rumem stojí španělská společnost Beveland Distillers, a rum do Česka vozí společnost Premier Wines & Spirits. Rum Caracas Club Ron Anejo 8y se destiluje kontinuálně přímo v městě Caracas.

Město Caracas

Rum se vyrábí z lokální cukrové třtiny, je to blend rumů Gran Reserva starých 8 až 10 let, dozrávajících v sudech z amerického bílého dubu po bourbonu. Rum je dobarvovaný karamelem a doslazovaný cukrem v míře 0,8 g na litr.

Láhev rumu

Rum je pojmenovaný je podle města Caracas ve Venezuele, kde žijí kolibříci, které můžeme vidět na etiketě tohoto rumu. Láhev je menší, dobře vypadá a skvěle se drží v ruce ve tvaru “butelky” a rum zakrývá masivní dřevěný uzávěr s korkem.

Barva a vůně

Rum má nádhernou měděnou barvu, voní velmi jemně a příjemně po vanilce, koření, oříšcích a dřevě.

Chuť

Chuť mě překvapila, očekával jsme vlnu běžné vanilkové sladkosti, ale v chuti dominují tóny sladkého koření, oříšků a dřeva. je výrazně méně sladší než bych čekal a závěr s chutí sladšího koření je překvapivě dlouhý. Chuť jako celek ale není tolik sladká řekl bych že je přesně na polovině cesty mezi sladkým Diplomaticem a rumy se sušší, dřevitější chutí.

Shrnutí

Velké překvapení, čekal jsem jsem malinko silnější elixír a dostal jsem dobrý a chutný rum. Celá řada Caracas Club, byla oceněna stříbrnou medailí na San Francisco World Spirits Competition 2021. Caracas 8 Years navíc vyhrál zlatou medaili na Packaging Design Competition. Na Rum Ratings má hodnocení 6,5 z 10. Z toho i vyplývá jaký rum a pro koho to je.

Použiju-li tzv. “Pisklákovu” klasifikaci, je to skvělý rum pro pití s kamarády nerumaři, na grilování nebo i na dovolenou. Nebude sice vhodný pro fanoušky ostrých esterových rumů, ale myslím, si, že vzhledem k destinaci, stáří a ceně (729 Kč) je Caracas dobrým rumem pro své zákazníky. Bude dobře fungovat jako dárek (zajímaví láhev i etiketa) i na běžné pití pro fanoušky španělského typu rumů.

Info o rumu

Výrobce Caracas - Beveland
Typ Španělský typ
Typ výroby Column still, Melasa
Chutě Jemné, Sladké
Barva Zlaté (oro)
Jedinečnost Blend
Síla 40 %
Staření a stáří 8 y, Sudy po bourbonu
Lokalita
Láhev k recenzi dodal
Alkohol.cz
Publikováno: 30. července 2022 Aktualizováno: 10. dubna 2023
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 5 / 5. Hlasů: 4

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články