Pravidelní čtenáři našeho rumového webu a ti co mne znají osobně ví, že sérii S.B.S. miluju. Přichází tedy čas na recnezi dalšího S. B. S. – tentokrát si vychutnáme rum z kontinentálního Karibiku, 13. letého “stařečka” z Dominikánské republiky ze šťávy z cukrové třtiny..

O rumu

Jedná se o limitovanou edici pouze 390 lahví z jednoho sudu. Ačkoliv je z Dominikánské republiky, je to rum ze šťávy z cukrové třtiny, vydestilovaný v roce 2007 na kolonách na sympatických 50 % bez použití filtrace zastudena a zrál v sudech po bourbonu a finišovaný byl v sudech po víně z Madeiry. Rum pochází z destilérie Dominican distillery v Dominikánské republice .

Láhev a balení

Jako každé SBS, je i toto ve velmi pevné kartonové krabici, která je velmi solidní a brání tak poškození. Samotná láhev je stejná jako všechny SBS, liší se jen barva etikety a ta je tmavě modrá. Na krabici a lahvi najdete transparentně všechny důležité informace o rumu.

Barva a vůně

Barva rumu je medově zlatá, hodně do tmava, je to krásná barva, která podtrhuje intenzivní ale zároveň jemnou vůni, která ničím nedráždí. Ve vůni je velmi cítit vanilka, karamel i trochu dubu, prostě typická Dominikánská republika.

Chuť

I chuť je nadále jemná, ale nebojí se určité jemné štiplavosti – inu 50 % – ale není to na úkor pitelnosti. Velmi přijemnou eleganci v tom dělá ta dubová dřevitost, která podtrhuje sílu rumu. Dále krom karamelu a vanilky, můžete najít kokos. Oficiální zdroje hovoří o švestkách a marshmallows, ale ty jsem tam já tedy nenašel .-)

Shrnutí

Je to zajímavý rum, hlavně kvůli tomu, že není z melasy, je to férový rum, který přesahuje běžné rumy z Dominikánské republiky, a´t už výrobou, stářím i tím, že je to single cask, ale ve srovnání s konkurencí v podobné cenové hladině už příliš nevybočuje.

V Česku se prodává za 1 888 Kč.

Degustační vzorek dodal
Joshua Singh, 1423
Publikováno: 22. dubna 2021 Aktualizováno: 22. dubna 2021
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Profilový obrázek
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Hlasů: 9

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články

Napište váš názor