Rum na pohodové večery Contadora 10y

Test2

Dnes jsme dopil Contadoru, kterou doma suším už přes rok. Rok 2018 byl rumově velmi zajímavý a proto jsem hodně utíkal i k jiným zajímavějším rumům, ale když jsem se ke Contadoře vrátil, zjistil jsem, že mi sedí. Samozřejmě není tak výrazná jako lahůdky od A. H. Riise, Tributo 2018 nebo specifické jako rumy z rumového kalendáře, ale je to příjemné pití. Pojďme se na ni podívat.

Narazil jsem na ni v nějaké nabídce Slevomatu (ano, občas tam jsou zajímavé nabídky – sledujte tuto kategorii) a přišla v krásné dřevěné truhle. Ta myslím cenu navyšuje z beztruhlových 400 Kč na truhlových 700.

Výroba rumu

Tenhle rum dozrával 10 let v dubových sudech. Jedná se o „genuinely aged“ rum, což znamená, že údaj na etiketě o stáří, udává nejmladší složku. Destilace probíhá přímo v Panamě, kde je rum i lahvován a má klasických 40 %.

Chuť rumu

Pravděpodobně ucítíte vanilku, čokoládu a kokos nebo ananas. Je to nekomplikovaný pohodový zlatý rum (barva lesního medu) za nízkou cenu, zejména pokud vám nevyhovuje velmi sladké Legendario a jste nadšení z 7,7 z 10 na Rumratings. Pravda – je lehce nasládlý, ale ne moc. Neměl jsem velká očekávání a na svou cenovou hladinu je to dobrý rum.

Dle Heuréky se dá koupit už za 469 Kč, což mně přijde velmi sympatická cena.


Pavel Ungr

Jmenuji se Pavel Ungr a už 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Pracuji pro Alkohol.cz. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu. Moje oblíbená značka byla dánská A. H. Riise, ale už se trohu se odslazuji směrem k nedoslazovaným rumům. Naopak nemám rád většinu agricole 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *