Rhum J. M.

Na úpatí hory Pelee, v bujné přírodě lemované řekami Roches a Macouba, na konci 18. st. získal Antoine Leroux-Preéville pozemek, kde vybudoval cukrovar. Dostal jméno “Fonds-Préville”.

O sto let později, v roce 1845, koupil panství Jean-Marie Martin, který původní cukrovar přeměnil na lihovar. Rumy s iniciálami “J.M.”, dodávané do Saint-Pierre, byly stále úspěšnější.

V roce 1912 koupila lihovar rodina Crassous de Médeuil. Obě panství (Fonds-Préville a Bellevue) byla spojena do jednoho panství o rozloze 400 hektarů. Dochází k významným vylepšením, která přispěla k pověsti rumu J.M..

V roce 2002 koupila palírnu rodinná firma G.B.H se sídlem v Martiniku. O několik let později se společnost pustila do celkové modernizace areálu. Stal se z něj vzorový lihovar, který je citlivě propojený s přírodou.

Srovnání Rhum J.M Épices Créoles, Fumée Volcanique a Jardin Fruité    

Srovnání Rhum J.M Épices Créoles, Fumée Volcanique a Jardin Fruité

Kolekce „L’Atelier des rhums“ vyvinula sklep mistryně a manažerka kvality značky J.M Rhum – Karine Lassalle. Prozkoumáním několika druhů čerstvých šťáv z různých cukrových třtin, technik opékání, různých druhů dřeva sudů a odlišné kapacity sudů se tři směsi s výjimečnými a jedinečnými aromatickými profily odlišily od ostatních produktů značky J.M Rhum. Následně vyzvali experta Josepha Akhavana (zakladatele a hlavního barmana Mabel v Paříži), aby vytvořil charakteristické koktejly “Atelier des Rhums” a zvýraznil tak veškerou typičnost tří rumů, které si nyní představíme.

Číst dále
Recenze Rhum J.M Cognac Cask Finish Série N2    

Recenze Rhum J.M Cognac Cask Finish Série N2

Rhum J.M Cognac Cask Finish Série N2 je limitovaná edice (2. verze), která spojuje tradiční výrobu Martiniku a francouzské know-how. Na konci července roku 2006 se rum uložil do dubových sudů po bourbonu, ve kterých zrál celých 9 let. Následně byl několik měsíců dozráván v dubových sudech po koňaku společnosti Delamain.

Číst dále