Před pár týdny jsem zaregistroval, že na trh zavedených rumových kalendářů vstoupil nový hráč. Společnost Global Wines & Spirits nechal vytvořit rumový adventní kalendář plný značek, které jako distributoři vozí. Tento týden jsem si ho vyzvedl a tak vám mohu ukázat jaký je a pro koho je vhodný.

Nejdřív krátké shrnutí pro ty, co se nechtějí prokousávat delším textem:

  • Kalendář obsahuje dvojnásobnou porci rumu oproti konkurenci, vychutnáte si v každém vzorku 0,04 l rumu. Tedy v kalendáři je více než jedna běžná láhev rumu (0,7l) – 0,96 l rumu.
  • Součástí balení je 1 degustační sklenka Glencairn s logem Global Wines & Spirits.
  • Součástí produktu je video degustace každého vzorku vedená Martinem Chvátalem.
  • Všechny vzorky mají napsané na webu, takže přesně víte, co kupujete. Jen nevíte, který den jaký vzorek bude.
  • Cena je oproti konkurenci o trochu vyšší a to 2 399 Kč.

Balení kalendáře

Balení kalendáře se mi moc líbí, hezká výrazná barva, skleničky stojí (neleží na boku), takže vám omylem nevypadnou. Součástí balení je i nějaké povídání o rumu. Skleničky na vzorky vyrábí Dramroom.cz, takže kvalitní provedení. Posuďte sami v této galerii:

Obsah kalendáře (rumy)

V kalendáři najdeme rumy značek jako Dos Maderas, Centenario, El Pasador, Embargo, Depaz, Remedy, Cane Island, Ron Alegro, Mama Quilla, Coro Coro a Ö Dark Rum. Některé jsou hodně zajímavé (Depaz), některé příjemně bizarní (Coro Coro a Ö Dark Rum), některé pro mne neznámé (Ron Alegro, Mama Quilla a Embargo) a některé notoricky známé (Dos Maderas, Centenario, El Pasador, Remedy, Cane Island).

Co mě přijde opravdu zajímavé, jsou ty video degustace. Od 1. 12. budou na stránkách GWS zveřejňovány videodegustace pro daný den a vzorek s Martinem Chvátalem. Nové video bude zpřístupněno vždy v 18:00. Kromě toho je QR kód na tuto stránku i na každé degustaci na odtrhávacím víčku každého vzorku. Pokud vám rum zachutná, tak mi lidé z GWS potvrdili, že ke každému vzorku mají i celou láhev na objednání skladem.

Pro koho je kalendář vhodný?

Myslím, že to zajímavý mix rumů, který má šanci zaujmout většinu fanoušků rumů. Nicméně určitě je fér říct, že to není nic pro fandy vysokoprocentních a vysokoesterových rumů z Jamajky nebo Barbadosu. Agricole je zastoupen Depazem a jinak to jsou většinou rumy španělského a britského typu se sílou alkoholu do 50 % (spíše méně).

Je to skvělý dárek jak pro začínající i mírně pokročilé rumaře, ale myslím, že neurazí ani rumového fajnšmekra, pokud nečeká ty největší pecky. V poměru cena výkon férový produkt, který jsme si rád pořídil. Koupit můžete na e-shopu GWS za 2 399 Kč.

Láhev k recenzi dodal
Global Wines & Spirits
Publikováno: 31. října 2021 Aktualizováno: 31. října 2021
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 4.1 / 5. Hlasů: 7

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články

Vaše názory

Jeden komentář

Napište váš názor